Національний мультитест – це перше випробування майбутнього студента. І мова не лише про підготовку, а й про самостійну реєстрацію та правильний розподіл часу при виконанні завдань НМТ. Скільки часу виділяється на завдання, розповідає 24 Канал, посилаючись на відеоконференцію УЦОЯО.

Дивіться також Який поріг треба подолати, щоб скласти НМТ у 2025 році: мінімальні бали з кожного предмета

Скільки часу виділено на НМТ-2025

У 2025 році для НМТ визначено три основних предмети – математика, українська мова та історія України. А четвертий предмет за вибором. Випускники можуть обрати: українську літературу, іноземну мову, географію, фізику, хімію чи біологію.

Тестування проходитиме онлайн, але у спеціально створених екзаменаційних центрах. Запрошення до котрогось з них випускники отримають після реєстрації.

На складання НМТ-2025 виділяється 4 години, які поділені на два блоки. Перші дві години виділяється на тести з української мови та математики. Потім надається перерва на 20 хвилин. А наступні дві години – робота з завданнями з історії України та предмету за вибором.

Організатори наголошують, що розподіляти час на виконання завдань у межах одного блоку випускники можуть на власний розсуд – розподілити час порівну між предметами, чи приділити якомусь з них більше.

Однак, не можна змінювати перерозподіл часу між блоками. Якщо ви виконали завдання першого блоку раніше, то ви не зможете перейти до завдань другого блоку одразу. Тому краще зосередьтеся і перевірте свої відповіді ще раз.

Розподіл часу на НМТ-2025 / скриншот УЦОЯО

Цього року не буде завдань, які вимагають розгорнутої відповіді, тому можна продумати свою тактику виконання завдань завчасно. А для цього варто тренуватися на тогорічних тестах, щоб визначити свої сильні та слабкі сторони при виконанні завдань та скільки потрібно часу.

Організатори повідомили, що під час 20-хвилинної перерви, учасники зможуть перекусити, тому з собою можна взяти щось смачне та воду.

Тести НМТ-2025 доступні і мовами національних меншин: кримськотатарською, польською, угорською та румунською. Але це стосується немовних тестів.