Говорячи про хвилю обурення, яку викликало рішення "S&P", Кругман звертає увагу на дві обставини. Перше - те, що США дійсно більше не є надійною стабільною державою, як колись раніше. Другим важливим фактором він вважає те, що саме агентство "S&P" ще менше заслуговує довіри, "це остання інстанція, думкою якої про перспективи країни (США) варто було б цікавитися", пише економіст.

"Величезний бюджетний дефіцит США, зрештою, є результатом економічного спаду, який пішов за фінансовою кризою 2008 року. І "S&P", разом з іншими рейтинговими агентствами, зіграло в цьому ключову роль, привласнивши оцінки "AAA" іпотечним паперам, які згодом перетворилися в токсичне сміття", - пише у своїй колонці Кругман.

Але помилки на цьому не скінчилися. Далі був сумнозвісний епізод, коли "S&P" присвоїло рейтинг "A" банку "Lehman Brothers" за місяць до його краху. "І як відреагувало агентство після того, як ця компанія стала банкрутом? Випустило повідомлення з запереченням будь-яких помилок зі свого боку", - згадує вчений.

Були й інші помилки, вказує Пол Кругман: він наводить в приклад Японію, рейтинг якої "S&P" зрізало ще в 2002 році. Дев'ять років по тому Японія має можливість залучати запозичення вільно і дешево.

Тому немає причин приймати п'ятничне зниження американського рейтингу всерйоз, підсумовує Кругман, не заперечуючи при цьому наявності проблем в економіці США.