Через введення обмежень на польській митниці "Нова пошта" поки що не прийматиме для відправки продукти в країни Євросоюзу.

Дивіться також Держави-сусіди блокують українське зерно: політолог сказав, чого справді варто боятися

У чому причина

Річ у тім, що уряд Польщі ввів тимчасові обмеження на імпорт та транзит низки продовольчих товарів з України: цукру, зернових, кондитерських виробів, фруктів, овочів, переробленої плодово-овочевої продукції тощо. Наразі незрозуміло, чи стосується це особистих посилок, тож "Нова пошта" звернулась за поясненням до польського уряду.

"Нова пошта" тимчасово не приймає будь-які продукти у складі міжнародних посилок, які прямують до ЄС. Ми чекаємо на подальші роз'яснення урядів Польщі та України для уточнення можливих термінів відновлення таких відправок,
– мовиться в повідомленні.

Нагадаємо, що уряд Польщі тимчасово заборонив імпорт зерна та деяких інших продовольчих товарів з України. Це через тиск польських фермерів, які стикнулися з кризою.

Річ у тім, що українське зерно ввозять без мита. Частина продовольства залишалась у Польщі та створювала проблеми для місцевих фермерів, а їхня продукція знецінилась. Також Польща зібрала значний урожай зерна у 2022 році і не встигла розпродати його. Окрім Польщі, експорт українського зерна заблокували Словаччина, Угорщина та Болгарія.

Ввіз деяких продуктів до Польщі знову можуть дозволити

  • Відповідно до рішення було заборонено ввозити такі продукти, як зерно, цукор, сухі корми, льон та коноплі, насіння, молоко та молочні продукти, деякі види м'яса, зокрема – яловичина, баранина, свинина. А ще яйця, мед, вино та багато інших продуктів.
  • Проте міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус повідомив, що зі списку, скоріш за все, можуть вилучити м'ясо, вина та живу худобу.
  • Також від ночі 22 квітня Польща розблокує транзит українського зерна через територію країни.