Окупанти розпочали нову хвилю фейків 4 червня. У фейсбуці вже з'явилися десятки одноманітних дописів про загрозу так званої "хімічної атаки" ледь не в усіх великих містах України – від Ужгорода і до Черкас.

Читайте також У Соловйова підгорає через Шебекіно: у божевільного пропагандиста знову заговорили про ядерку

Що відомо про нову російську брехню

Попри постійні хвилі інформаційних атак, які здійснюють окупанти, вони навіть не намагаються зробити свої фейки правдоподібними. Панічні повідомлення про хімічну загрозу, спрямовані на дискредитацію контрнаступу ЗСУ, почали з'являтися на пустих, нещодавно створених акаунтах.

Дописи зі сторінки Digital Worldclass росіяни поставили на рекламу. Зокрема, хімічною атакою лякають такі міста: Вінницю, Дніпро, Одесу, Львів, Хмельницький, Полтаву, Івано-Франківськ, Кривий Ріг, Ужгород, Житомир, Рівне, Луцьк та Черкаси.

Якщо ви бачите у своїй стрічці публікації з порожніх сторінок, які мають явні ознаки фейку, пропаганди, ІПСО – не ставте їм жодних лайків і не пишіть жодних коментарів,
– закликали у Центрі стратегічних комунікацій.

Там пояснили, що будь-яка активність і взаємодія з такими постами лише підвищує їхню популярність у соцмережах. Тож єдине, що необхідно зробити: одразу ж поскаржитись на публікацію.

Окрім того, у центрі вважають, що такі "вкиди" спрямовані не тільки на нагнітання панічних настроїв серед українців, а і на підштовхування до мирних переговорів з Росією.

Інші фейки російської пропаганди: останні новини

  • Нещодавно окупанти придумали нову брехню – цього разу про смерть голови ГУР Кирила Буданова. Російські пабліки поширили інформацію про те, що Буданов начебто загинув під час ракетної атаки та навіть написали про прийдешню церемонію поховання. У розвідці ці фейки одразу ж спростували.
  • Натомість голова Офісу Президента Андрій Єрмак за версією російських пропагандистів начебто став агентом ФСБ. Перші чутки росіяни почали запускати після того, як Єрмак представив Україну у Нормандському форматі.
  • Тим часом в самій Росії справи йдуть не так добре. Пропагандисти на другий рік війни почали скаржитися, що в країні закінчуються чоловіки і вже не вистачає снарядів.