Про це заявив президент Європейської Ради Шарль Мішель за результатами першого дня саміту ЄС, передає кореспондентка 24 Каналу у Брюсселі.

Дивіться також "У найкращому випадку": прем'єр Фінляндії назвав терміни, у які Україна отримає нові системи ППО

Шарль Мішель зазначив, що між європейськими лідерами була дискусія, і ті країни-члени, які мають певні можливості, розуміють, що Україні важливо передати більше систем ППО та снарядів до них якнайшвидше.

Союзники обіцяють виконати обіцянки

Зі свого боку Володимир Зеленський наголосив, що українцям не потрібні слова, їм потрібна військова техніка.

"Це не питання місяців, це питання днів і тижнів. Дуже важливо, щоб ми виконали наші обіцянки. І я можу вас запевнити, що всі зацікавлені сторони, всі учасники, вони роблять все можливе, щоб прискорити це", – прокоментував Шарль Мішель строки передачі нових систем ППО.

Президент Європейської Ради також нагадав, що ЄС за короткий проміжок часу збільшив оборонні можливості з погляду виробничих потужностей. Втім, цього недостатньо і він закликає використовувати наявні запаси, особливо в галузі ППО.

Саміт миру

Крім того, під час засідання європейські лідери обговорили саміт миру, який відбудеться в червні у Швейцарії. Шарль Мішель каже, що Євросоюз хоче взаємодіяти з усіма країнами світу, зокрема з Глобальним Півднем, аби зустріч була ефективно.

"Ми надзвичайно рішуче налаштовані підтримувати Україну. Ми не недооцінюємо виклики, які стоять перед українцями на місцях, і ми знаємо, що на нас лежить відповідальність", – сказав Мішель.

Президент Євроради також повідомив, що український лідер закликав європейських партнерів переконати США надати допомогу, на яку чекає Київ.

Україні потрібні системи ППО: актуально

  • Під час засідання Європейської ради лідери обговорили посилення захисту українського неба та передачу систем ППО для української армії.
  • Прем'єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо у коментарі кореспондентці 24 Каналу у Брюсселі також окреслив терміни, у які Україна може отримати нові системи протиповітряної оборони. За його словами, це не станеться найближчим часом: "у найкращому випадку це відбудеться упродовж наступних тижнів".
  • Україна зробила запит на скликання засідання Ради Україна – НАТО щодо захисту неба, постачання ППО, відповідних систем і ракет. Засідання відбудеться 19 квітня.