"Армату" на фронт відправляти не збираються, кажучи, що буцім дешевше купити радянські танки. Чому росіяни дійсно зупинили виробництво, розповів 24 Каналу військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник запасу ЗСУ Роман Світан.

Зверніть увагу на Американський Abrams проти міфічної "Армати" Росії: який танк має кращі характеристики

Чому Росія відмовилася від "Армати"

Військовий експерт пояснив, що частину зброї росіяни виробляють на продаж. Вони на цьому заробляють, бо деякі країни готові купувати дороге озброєння. Водночас для своєї армії підійде будь-яке сміття, якого вдосталь. Немає сенсу на нього витрачати кошти. До того ж, танк "живе" певний час на полі бою.

Тобто окупанти виробляють дорогі танки на експорт, а на зароблені гроші виготовляють дешевші для свого війська. Проблема росіян у тому, що ніхто не захотів купувати Т-14 "Армата". По-перше, дорого – ціна не виправдовує очікувань. По-друге, окупантів давно викрили з їхньою "мегаефективною" зброєю – у народі кажуть "вундервафлями".

Навіть деякі країни відмовилися приймати Т-14 на своїх виставках. Тому вони відмовилися від цього танку. Це логічний крок з огляду економіки та у військовій сфері також. Краще мати 10 одиниць Т-55, ніж одну "Армату". Танки зараз виконують завдання насамперед вогневої підтримки,
– наголосив Світан.

Танки використовуються як знаряддя, яке підтримує піхоту або перебуває в обороні. Їх не застосовують для наступальних дій. Тому для таких завдань однозначно кращі старі радянські Т-55.

Т-14 "Армата"

Російський основний бойовий танк наступного покоління, створений для використання в рамках "мережоцентричної концепції" ведення бою. Танк відрізняється від класичних радянських і російських танків безекіпажною баштою і безліччю різних інновацій у сфері розвідки, управління вогнем і маскування.

Як росіяни розхвалюють Т-14 "Армата"

  • Відомо, що окупанти змогли виробити 20 одиниць Т-14. Там заявляють, що танки мають комбіноване багатошарове бронювання, новий динамічний захист "Малахіт" і комплекс активного захисту "Афганіт".
  • Час від часу російські пропагандисти заявляють, що "Армата" вбиває українців на полі бою, але це відбувається в тій же паралельній реальності, де росіяни збивають ще не поставлені F-16.
  • Утім, у вересні 2023 року голова ГУР МО Кирило Буданов повідомив, що росіяни жодного разу не використали "Армату" на фронті.
  • До того ж, деяке обладнання, яке є в "Арматі", розробляли ще за СРСР, що цікаво – на харківському заводі імені Малишева. Навіть деякі західні експерти стверджували, що Німеччина розробляла танк зі схожими характеристиками.