Таку думку в інтерв’ю сайту "24" висловив російський адвокат Ілля Новіков, який є одним із захисників у "чеченській справі", за яку засудили українців Станіслава Клиха та Миколу Карпюка.

За його словами, від самого початку справа Карпюка і Клиха мала бути справою Яроша. "Ця історія починалася в лютому 2014 року, якщо не раніше. Тоді Ярош був в Росії головним пугалом – якщо у нас буде Майдан, то в Москву прийде Ярош і їстиме дітей. За різними каналами йому передавалися сигнали з Росії, що з ним хочуть говорити. Мовляв, раз Ви настільки сильні, що скинули Януковича, то Ви – нова сила, і ми хочемо, щоб тепер Ви були нашим Януковичем", — пояснив він.

Не знаю, в яких словах домовлялися, але думка була така, що "приїздіть, є про що поговорити". Яроша готувалися одразу ж заарештувати на кордоні і мати готову кримінальну справу, яку відразу можна вивести в паблік і сказати, що ось у нас показовий процес над фашистами – він воював у нас в Чечні, через 20 років ми його взяли і справедливість торжествує,
– розповів Новіков.

Він пояснив, що існуючу справу щодо російських солдат та офіцерів, які були вбиті в Грозному в новорічних боях з 1994 на 1995 рік, вирішили прив’язати до нових обставин. Відтак виникла ідея "створити" якийсь український батальйон з українськими нацистами, які приїхали воювати в Чечні проти росіян. За словами адвоката, для реалізації цього плану з колонії витягли раніше засудженого Малофєєва, який у режимі нон-стоп почав давати свідчення про те, що він нібито воював у складі українського підрозділу "Вікінг" у Чечні.

"У Чечні такого батальйону не було. Була якась група "Вікінг", не впевнений, що батальйонного масштабу, в Придністров'ї. Тобто, взагалі в іншому місці, з іншого приводу і в іншому році. Але щоб добро просто так не пропадало, вирішили, що в Чечні теж намалюють "Вікінг"… Малофєєв став говорити, що була українська група "Вікінг", він там був, там був Музичко, головним у групі був Ярош. Факт, що тоді в свідченнях Малофєєва прізвища Карпюка не було. Як і прізвища Клиха. Зате там був Яценюк. Ось на його свідченнях намалювали таку групу: Музичко, Ярош, брати Тягнибоки, Корчинський, Мазур "Тополя" і Яценюк", – розповів Новіков.

Яценюк туди затесався, тому що його вважали лідером Майдану. Прем'єр-міністром він на той момент не був. Якби він вже був прем'єром, можливо, його б не стали туди вмальовувати. Але на той момент вирішили, що начальству буде приємно, якщо до купи в цій справі буде ще і Яценюк, не особливо замислюючись над тим, ким він був під час першої чеченської війни і що робив,
– пояснив він.

Більше читайте у повній версії інтерв'ю: Новиков: Дело Карпюка должно было быть делом Яроша

Нагадаємо, у вересні минулого року Бастрикін розповів, що Яценюк нібито брав участь у бойових діях у Чечні в середині 1990-х років. Яценюк назвав заяву голови Слідчого комітету РФ "клінічним діагнозом російської влади".