У Брюсселі міністр закордонних справ проведе переговори з керівництвом НАТО та низку двосторонніх зустрічей з колегами-міністрами та Єврокомісарами.

Важливо Прямий сигнал Кремлю: Україна та США утворили міцну військову коаліцію

Безпека – ключова тема

Кулеба розповів, що приділить особливу увагу безпековому питанню. У цьому контексті мовитиметься про практичні кроки підтримки України з боку партнерів на тлі ситуації:

  • вздовж українського кордону,
  • в зоні збройного конфлікту на Донбасі,
  • тимчасово окупованому Криму,
  • в Придністровському регіоні Республіки Молдова.

Гібридна війна Росії

Дмитро Кулеба заявив, що Росія розпочала новий етап гібридної війни проти Європи та США. Кремль пустив у хід різні типи гібридної зброї – газ, міграційні потоки, залякування та пропаганду.

Немає зараз жодної так званої міграційної кризи у Білорусі. Є гібридна війна Росії проти Європи. Мета Москви полягає в тому, щоб створити проблеми та змусити решту світу вирішувати їх спільно з собою,
– зауважив він.

Дмитро Кулеба наголосив, що Україна завжди виступає за мир, справедливість та безпеку в Європі.

"Нам добре відомі ці російські методи, спрямовані проти досягнення цих цілей. Ми знаємо, як їм протистояти, ми охоче ділимося досвідом протистояння з партнерами", – підкреслив він.

Актуально Головна перешкода миру – Росія, – США про війну на Донбасі

Переміщення російських військ

Як сказав представник голови дипломатії ЄС Петер Стано, міністри закордонних справ країн ЄС 15 листопада обговорять переміщення російських військ біля кордону з Україною.

Це можливість для міністрів з'ясувати, чи потрібно робити будь-які кроки, розглянути, що з цією ситуацією,
– сказав Стано.

За його словами, інформація про війська Росії поблизу України "порядком викликає занепокоєння".

Що цьому передувало

  • Раніше прессекретар Пентагону Джон Кірбі повідомив, що у США стурбовані переміщенням російських військ у районі кордону з Україною та закликають Москву прояснити свої наміри.
  • Тим часом у Кремлі традиційно заявили, що пересування російських збройних сил на території країни ні в кого не повинно викликати побоювання.