Настав час повернути справжні імена не тільки Нью-Йорку, але і їм теж. Таку думку у відеоблозі "Антидот" висловив журналіст та член української делегації в Тристоронній контактній групі Денис Казанський.

Детальніше читайте тут Заборонена історія: чому селище на Донеччині справедливо перейменували в Нью-Йорк

За його словами, достатньо поглянути на старі мапи, аби переконатися, що на них безліч німецьких топонімів. Наприклад, навколо сучасного Запоріжжя були цілі розсипи таких поселень.

Повернення Нью-Йорку актуалізувало питання відродження усієї німецької спадщини України,
– наголосив Казанський.

Він зазначив, що такий ренесанс міг би стати дуже важливою і корисною програмою, спрямованою зокрема на залучення в Україну німецьких інвесторів та німецьких туристів.

Казанський наголосив на важливості відновлення німецької спадщини

Журналіст вважає, що необхідно повернути німецькі назви історичним поселенням, відновити і відремонтувати вцілілі пам'ятки архітектури та могили. А також – організувати в Запоріжжі масштабний фестиваль німецької культури.

"Упевнений, що німці ще й з радістю б це проспонсорували. Якщо ми інтегруємося до Європейського Союзу – цілком логічно було б підкреслювати усе, що споріднює та об'єднує Україну з європейськими країнами", – зауважив Казанський. Він додав, що відновлення німецької спадщини однозначно поліпшило б сприйняття України у Німеччині.

Коротко про перейменування селища Новгородське в Нью-Йорк

Повний випуск відеоблогу "Антидот": дивіться відео