Настав час повернути справжні імена не тільки Нью-Йорку, але і їм теж. Таку думку у відеоблозі "Антидот" висловив журналіст та член української делегації в Тристоронній контактній групі Денис Казанський.
Детальніше читайте тут Заборонена історія: чому селище на Донеччині справедливо перейменували в Нью-Йорк
За його словами, достатньо поглянути на старі мапи, аби переконатися, що на них безліч німецьких топонімів. Наприклад, навколо сучасного Запоріжжя були цілі розсипи таких поселень.
Повернення Нью-Йорку актуалізувало питання відродження усієї німецької спадщини України,
– наголосив Казанський.
Він зазначив, що такий ренесанс міг би стати дуже важливою і корисною програмою, спрямованою зокрема на залучення в Україну німецьких інвесторів та німецьких туристів.
Казанський наголосив на важливості відновлення німецької спадщини
Журналіст вважає, що необхідно повернути німецькі назви історичним поселенням, відновити і відремонтувати вцілілі пам'ятки архітектури та могили. А також – організувати в Запоріжжі масштабний фестиваль німецької культури.
"Упевнений, що німці ще й з радістю б це проспонсорували. Якщо ми інтегруємося до Європейського Союзу – цілком логічно було б підкреслювати усе, що споріднює та об'єднує Україну з європейськими країнами", – зауважив Казанський. Він додав, що відновлення німецької спадщини однозначно поліпшило б сприйняття України у Німеччині.
Коротко про перейменування селища Новгородське в Нью-Йорк
- Ще в жовтні 2019 року мешканці населеного пункту заговорили про перейменування селища Новгородське.
- Вони хотіли повернути йому історичну назву – Нью-Йорк.
- Тільки через 2 роки, 1 липня 2021 року, Верховна Рада проголосувала за перейменування.
- У Сполучених Штатах Америки вже привітали Україну з поверненням до історичної назви.
Повний випуск відеоблогу "Антидот": дивіться відео