Подібний цинізм та жорстокість стався 17 червня 2024 року. Зазначається, що це відбулося біля Старомайорського Волноваського району Донецької області.

Дивіться також Росіяни обстріляли село на Донеччині касетними боєприпасами, є загиблі та поранені

Вдалося отримати запис перехоплення наказу російського командира

Представники одного з підрозділів окупаційних російських військ віддали наказ підлеглим не захоплювати в полон військовослужбовців українських Сил оборони та обезголовлювати їх.

На аудіо чути, як російський військовий, використовуючи нецензурну лексику, вимагає від підлеглих відрізати українському військовому голову і насадити на палю для залякування інших українських бійців.

Автомати американські, н***й. Усе забрати, документи, гроші, н***й. Золото, діаманти, зуби виколупати, голову відрізати й мені принести,
– заявив російський командир.

Що цьому передувало: коротко

  • Генеральний прокурор України Андрій Костін 18 червня повідомив про новий воєнний злочин окупантів. Росіяни стратили ще одного українського військового на території Донецької області.
  • Костін розповів, що Офіс генпрокурора отримав інформацію, що російські командири віддали наказ не брати в полон українських військовослужбовців. А натомість окупанти наказали вбити їх з винятковою жорстокістю – шляхом обезголовлення.
  • Омбудсмен Дмитро Лубінець заявив, що звірства, які чинить Росія, є свідомою та цілеспрямованою політикою агресора. Він підкреслив, що нелюдське ставлення до полонених та страти для залякування відбуваються постійно.