В ефірі 24 Каналу командир батальйону ударних БпАК "Ахіллес" 92 ОШБр Юрій Федоренко прокоментував відповідне рішення.

Важливо "Можемо ухвалити будь-яке рішення": ОП про обмеження консульських послуг за кордоном

За його словами, передумовою отримання консульських послуг, наприклад, закордонних паспортів є актуалізація своїх даних і заповнення необхідних паперів для військового обліку.

"Тобто, якщо ти перебуваєш за кордоном, ти маєш актуалізувати свої дані, стати на військовий облік, і після цього держава виконає свою функцію – видасть
тобі необхідний пакет документів", – зазначив Федоренко.

Я вважаю, що це абсолютно нормальний і закономірний крок. Всі, хто є громадянами України, мають усвідомлювати, що державу потрібно захищати. Навіть, якщо вони на поточний момент перебувають за кордоном,
– наголосив командир.

Він пояснив, що є люди, які весь час біжать від війни, наприклад, Афганістан, Грузія чи інші країни. Наша держава дуже активно і щиро приймала всіх, хто потребував укриття від бойових дій. На поточний момент цих людей війна наздогнала в Україні.

З плином часу, якщо, не дай Боже, противник реалізує свої наміри, – війна наздожене й в інших країнах, які зараз є країнами Європейського Союзу і входять до складу НАТО.

"Тому кожному з нас, напевно, написано долею захистити свою родину, свою домівку, свою країну зі зброєю в руках, на полі бою. Захистити весь цивілізований світ і можливість наших дітей бути в безпеці, здобувати надійну освіту і жити. У тому числі з можливістю насолоджуватись, а не ховатися весь час від ракетно-бомбових ударів", – наголосив Федоренко.

Він додав, що повністю підтримує державу в тих заходах, які зараз реалізуються. Проте вважає, що в певних напрямах вони мали бути навіть більш наполегливі.

Що відомо про обмеження консульських послуг за кордоном