Таку заяву зробив очільник СБУ Василь Грицак, передає прес-служба відомства.

Читайте також: Чому Україна не віддала терористам росіян під час обміну полоненими: пояснення Порошенка

За його словами, станом на сьогодні вже звільнено або знайдено 3 тисячі 215 осіб.

"Однак не можна не згадати тих, хто залишається в заручниках політики Росії, країни-агресора, яка воює проти нас вже майже 4 роки: Сергій Глондар, Богдан Пантюшенко, Олександр Коріньков, Микола Карпюк, Станіслав Клих та інші захисники України вже понад три роки незаконно утримуються на території ОРДЛО та РФ. Загалом заручниками залишаються 103 особи в Донецьку та Луганську, десятки в РФ", – підкреслив він.

Водночас голова спецслужби додав, що наразі для України пріоритетом залишаються пошук і повернення до своїх рідних 402 безвісти зниклих осіб.

"Служба безпеки України займається звільненням заручників з самого початку неоголошеної війни. У цьому делікатному процесі задіяно чимало небайдужих людей. Дякую усім тим, хто допомагає відстоювати нашу країну. Але найбільша подяка і мій низький уклін рідним заручників, без яких ми б не звільнили жодну людину", – додав Грицак.

Нагадаємо, 27 грудня відбувся обмін полоненими між Україною та терористами. Серед 74 звільнених українців 16 перебували в полоні луганських терористів, ще 58 – у полоні донецьких бойовиків. Загалом Україна мала передати бойовикам 306 осіб, однак частина із них відмовилась повертатись на окуповані території.