У суботу, 8 червня, також пом'якшили обмеження, скоротивши їх на дві години. Графіки ввели не з 16:00, а з 18:00.

Дивіться також Вечірні відключення по всій Україні: яка ситуація в енергосистемі 8 червня

Як будуть відключати світло 9 червня

9 червня всі обленерго будуть застосовувати графіки погодинних відключень для промислових і побутових споживачів з 20:00 до 22:00,
– ідеться в повідомленні Укренерго.

Обмеження не будуть стосуватися об'єктів критичної інфраструктури.

У ДТЕК уточнили, що графіки стабілізаційних відключень діятимуть у Києві, в Київській, Донецькій, Одеській і Дніпропетровській областях.

СЕО Yasno Сергій Коваленко також написав про це.

"На завтра маємо обмеження лише з 20:00 до 22:00. Решта дня має пройти без відключень", – повідомив він.

Чому світло зараз вимикають рідше

По-перше, на вихідних ситуація зазвичай покращується. По-друге, з ремонту було виведено енергоблок однієї з АЕС. Це додало потужності енергосистемі, до того ж енергетики завершили ремонт на 10 днів швидше запланованого.

По-третє, з 8 червня запроваджують новий порядок застосування графіків погодинних відключень. Поки що система працюватиме в тестовому режимі, але планують, що новації дозволять зробити графіки справедливішими.

Щоб світла було більше, будуть доведені ліміти, наскільки потрібно "розвантажитися" в певній області.

У зв'язку з цим оператор системи розподілу (обленерго) має забезпечити черги відключень у такий спосіб, щоб використовувати виключно цей ліміт. За нашими розрахунками, кількість черг має бути меншою, а світло в будинках громадян буде більшу кількість годин,
– сказав перший заступник глави Міненерго Юрій Власенко.

Але все одно слід економити електроенергію. Якщо в усіх квартирах увімкнуть кондиціонери, бойлери, пральні машини, то дуже швидко без світла опиниться не тільки цей будинок, а й сусідні. А ввечері й узагалі може не бути ані вуличного освітлення, ані підсвітки в підземних переходах. Тому слід не тільки купити ліхтарики, павербанки та зарядні станції, але й бути свідомим споживачем.

як правильно користуватися енергоємними приладами - інфографікаЯк потрібно користуватися енергоємними приладами / Інфографіка 24 Каналу

Поради на випадок відключення світла

24 Канал підготував лайфхаки, як зберегти продукти, коли довго нема світла. Що робити з холодильником – читайте тут.

Також ми зібрали поради, скільки готівки треба мати на випадок повного блекауту та що робити, якщо через відключення зникає мобільний зв'язок. Користуйтеся!