Про це 24 Каналу розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. Він додав, що росіяни вперто відмовляються визнавати свої невдачі та поразки.

Читайте також Об Бахмут стиралася армія Росії, а перелом у війні відбувся на саміті G7, – Яковенко

Росія вже не переможе у Бахмуті

Росія тріснула і втратила перевагу на флангах під Бахмутом. Ціною колосальних втрат окупанти змогли просунутись на Бахмутському напрямку.

Наразі росіяни дійсно контролюють значну частину Бахмута. Однак на околицях і у місті тривають бойові дії й зіткнення російських та українських підрозділів. Українські війська мають значний успіх на Бахмутському напрямку – взяли та перехопили ініціативу на флангах.

З флангів і висот Бахмут буде прострілюватися й утримувати цей плацдарм ворогу буде складно,
– зазначив Мусієнко.

Просуваючись на флангах та встановлюючи вогневий контроль, Збройні Сили зможуть взяти Бахмут у напівкільце, а потім – кільце. Внаслідок цього Росія втратить логістичне забезпечення.

Нашим військам вдасться зробити ефективніше те, що планували росіяни й майже досягнули своїх цілей, коли були близькі до того, аби замкнути кільце навколо Бахмуту,
– сказав керівник Центру військово-правових досліджень.

Російська армія вже не переможе, адже зараз в окупантів немає тенденції внаслідок чого вони зможуть просунутися та закріпитися у Бахмуті.

"На мою думку, ворог триматиме оборону десь у районі річки Бахмутка і вимушений буде відійти, оскільки не зможе утримати позиції. Там уже мінометами обстрілюють, а коли почне артилерія працювати, ворогові будуть непереливки", – розповів Мусієнко.

Чому Росія приречена на поразку у Бахмуті: дивіться відео

Перемога для Пригожина

Олександр Мусієнко переконаний, що ватажок ПВК "Вагнера" виведе своїх найманців з Бахмута, адже вже знайшов спосіб, як це зробити. Пригожин зазнав колосальних втрат. Далі воювати та поповнювати підрозділи йому ніким.

Водночас він (Пригожин – 24 Канал) "герой-переможець" для російської аудиторії. У цій ситуації перемогли не вагнерівці й не російська армія. Переміг Пригожин з погляду його політичної кар’єри,
– наголосив керівник Центру військово-правових досліджень.

Росія зараз стягує у Бахмут додаткові сили. Окупанти вимушені будуть, якщо не хочуть одразу втратити місто, стрімко перекидати туди підкріплення. Бахмут почне витягувати ще небагато чисельні резерви росіян з інших напрямків.

"Бахмут – це гаряча точка, яка коштувала сил, зусиль, засобів, жертв, але це точно не перемога для Росії. Перемога була б для них, якби вони зараз були десь за Часовим Яром і просувалися на Костянтинівку", – підсумував Мусієнко.

Ситуація у Бахмуті: коротко

  • Командувач Сухопутних військ Олександр Сирський повідомив, що Сили оборони продовжують просуватись по фалангах передмістя Бахмута і наближаються до взяття міста-фортеці у тактичне оточення.
  • Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий повідомив, що Україна не виключає такого розвитку подій щодо виходу ЗСУ з Бахмута. Проте навіть у випадку відходу з Бахмута, це дозволить завдати ворогу ще більшу шкоду і за потреби повернути ці позиції.
  • Президент України Володимир Зеленський порівняв Бахмут з Хіросімою після Другої світової. Росія не використовує ядерну зброю, однак зруйнувала в Україні тисячі квадратних кілометрів.