Цю інформацію підтвердила прес-секретар СБУ Олена Гітлянська, повідомляє "Українська правда".

24 канал повідомляв, що 6 листопада силовики прийшли з обшуками до помешкань Олени Бережної та колишньої заступниці мера Києва Ірени Кільчицької.

Читайте також: Обшуки у матері загиблої екс-регіоналки Бережної: Кільчицька назвала причину

Про проведені обшуки повідомила та прес-служба СБУ, але у повідомленні не вказано конкретні імена. Проте Гітлянська підтвердила, що мовиться про Олену Бережну.

Так, обшуки відбулися у межах кримінального провадження за статтями "насильницьке повалення влади" та "держзрада".

"Співробітники СБУ проводять у Києві низку санкціонованих слідчим суддею слідчих дій в осіб, які сприяли спецслужбам країни-агресора у реалізації плану з дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні", – повідомили в СБУ.

Під час досудового слідства оперативники спецслужби встановили, що одна із фігурантів справи систематично відвідує РФ, де проводить зустрічі з колишніми українськими високопосадовцями, а також представниками державних органів країни-агресора,
– додали у спецслужбі.

Там зазначили, що за вказівками та фінансуванням кураторів "громадський діяч" систематично організовує та проводить у Києві та обласних центрах України акції протесту, спрямовані на дестабілізацію суспільно-політичної ситуації в країні.

Хто така Олена Бережна? Її донька Ірина Бережна була депутатом 6-го та 7-го скликань Верховної Ради від "Партії регіонів", входила до комітету з питань правосуддя. І матір, і донька були добре відомі своєю проросійською позицією. Зокрема, Олена Бережна брала участь у проросійській акції "Безсмертний полк" у Києві.