Глава Запорізької ОВА Іван Федоров розповів 24 Каналу, що поліція міста обмежує рух кварталів, куди здійснюються прильоти. Також він додав, що в місті та області діють Пункти незламності для людей, чиї будинки постраждали внаслідок обстрілів ворога.

Дивіться також МАГАТЕ фіксує три прямі удари по захисту реактора Запорізької АЕС

Тактика ворога

За словами Федорова, 5 квітня в Запоріжжі ворог бив спершу по промисловому об’єкту, потім, коли з’їхались поліцейські, рятувальники та журналісти для фіксації руйнувань, розбору завалів та допомоги цивільним, через 40 хвилин росіяни завдали наступний удар і постраждали ті люди, які приїхали на допомогу. Така тактика зараз прослідковується в Харкові, Запоріжжі.

Наразі Національна та Патрульна поліції відпрацьовують нові алгоритми дій щодо обмеження руху цілих кварталів, куди здійснюються прильоти ворожих ракет для того, щоб якомога більше цивільних людей убезпечити в цих надзвичайно складних ситуаціях,
– зазначив глава Запорізької ОВА.

Пункти незламності

Зараз в Запоріжжі працює 380 Пунктів незламності. Федоров повідомив, що два тижні тому в них була проведена інвентаризація. Пункти незламності мають дві функції:

перша функція – запуск їхньої роботи через 4 годин після початку блекауту для надання мешканцям міста можливості доступу до інтернету, мобільного зв’язку, електроенергії та гарячого чаю;

друга функція – це мобільні Пункти незламності, які оперативно розгортають на місці ворожих обстрілів у випадку пошкодження цивільної інфраструктури, щоб дати можливість жителям міста відчути себе в якомусь приміщенні, перевести подих і зрозуміти, куди рушити далі.

Обидва напрямки цих Пунктів незламності зараз працюють. Така тенденція зараз є та буде продовжуватись,
– зауважив глава Запорізької ОВА.

Останні ракетні обстріли росіян

  • В ніч на 6 квітня окупанти обстріляли Харків зенітними керованими ракетами типу С-300. Начальник Слідчого управління ГУНП в Харківській області Сергій Болвінов повідомив про 7 загиблих.
  • На Хмельниччині 9 квітня пролунали вибухи. Регіон був під атакою дронів-камікадзе "Шахед".
  • В Запорізькій області знеструмлено 50 населених пунктів. Найбільше страждають прифронтові міста, де відновлювальні роботи буде важко проводити.