Перед Радбезом ООН виступив голова спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Яшар Халіт Чевік. Він оприлюднив результати спостереження за 16 лютого.

Актуально Напруга біля України найгостріша від 2014 року, – заступниця генсека ООН на засіданні Радбезу

За ніч зафіксували понад 500 вибухів

Між вчорашнім вечором та сьогоднішнім ранком ми зафіксували понад 500 вибухів поблизу лінії розмежування. Найбільше постраждали Станиця Луганська та Золоте,
– наголосив Чевік.

Голова СММ наголосив, що вранці 17 лютого спостерігачі звернулись до сторін із вимогою дотримуватись режиму тиші. Об 11:00 годині відбулось загострення, каже Чевік. Він запевнив, що спостерігачі будуть стежити за ситуацією, якщо це їм дозволять робити ресурси.

Спостерігачі відвідали Станицю Луганську

Патрулі відвідали місця ушкодження дитсадку та вокзалу у Станиці Луганській. Вони побачили свіжі ушкодження фасаду. Звісно, всі подробиці будуть повідомлені, як завершиться звітування,
– повідомив голова СММ ОБСЄ.

Чевік наголосив, що дуже важливо, аби сторони припинили вогонь, аби зменшити напруженість в регіонів.

До теми Цинічні обстріли дитсадка та ліцею: все, що відомо про загострення на Донбасі

Що відомо про засідання Радбезу щодо України: коротко

  • Екстрене засідання Ради безпеки ООН скликали на вечір 17 лютого – через можливе вторгнення Росії в Україну.
  • Заступниця генсека ООН Розмарі Дікарло наголосила, що теперішнє напруження – максимальне за 8 років. Вона закликала до вирішення ситуації дипломатичним шляхом.
  • На засіданні виступив і держсекретар США Ентоні Блінкен. Він наголосив, що ставки зараз значно вищі, аніж українське питання.

Раніше Блінкен казав що Росія може напасти вже цього тижня: відео