120 студентів-кіношників і просто фанатів цього виду мистецтва на Одеському кінофестивалі мають свій окремий простір. Тут знані метри стають ближчими, а кіно-дискусії - запеклішими.

"Мені навіть цікавіше провести час цього фестивалю саме в наметовому містечку, тому що тут є спілкування, кожен вечір тут транслюється кіно, тут можна познайомитися з багатьма цікавими людьми, тут проводиться конкурс сценаріїв, зйомки короткометражок", - каже Дмитро, який приїхав з Тернополя.

Найчисельніший десант кіно-початківців тут з Києва. Кажуть, усім задоволені - і гарно облаштованим наметовим містечком, і фільмами, і, особливо, спілкуванням з відомими кіномайстрами. В такій атмосфері гріх не замислитись над власними планами.

"Я хочу підняти все, що можливо підняти у цій країні, ну, це мої амбіції. Можна без грошей зняти якійсь шедевр і він буде насичений як психологічно, так філософічно, як завгодно. І кіно можна у нас знімати, і можна це робити без грошей особливих - мати просто ідею, мати людей, які тебе підтримають і мати наснагу це все зробити, це все виконати", - каже Ксенія, яка приїхала з Києва.

Отже, молодь готова до кіно-звершень. Але що ж стоїть на заваді, якщо не відсутність грошей? Не лише брак ідей, а й освіти через небажання читати - є серйозною перешкодою на кінематографічному шляху новачків. Це вже експертна думка голови цьогорічного фестивального журі - польського актора та сценариста Єжи Штура.

"Представте мені ідею, навіть може бути, два-три слова, навіть може бути маленька розповідь. Це для вас, для студентів, дуже важливо, чи цю історію, яку я хочу розповісти, можливо розповісти в 25 хвилин? Тому що перші помилки, вони виходять з цього", - каже актор, сценарист (Польща) Єжи Штур.

Цінні практичні поради з вуст не просто викладачів, а відомих на весь світ акторів, режисерів, сценаристів, - таке можливо лише у фестивальні дні. Тому наметове містечко небайдужих до кіно людей житиме, доки працює Одеський кінофестиваль.