Контрабандні нафтопродукти

Косянчук: у нас недосконала система адміністрування податків. Ми підрахували, що десь до 1 млрд гривень втрачає держава до кінця року тільки тому, що ми не можемо застосувати нову систему. Якщо взяти тільки статистичні дані, то виходить, що за друге півріччя минулого року недораховано 17% на ринку, і тільки за 4 місяці цього року, ми не дорахували 25%.

Лікарчук: є декілька схем імпорту нафтопродуктів поза митним оформленням. Такі проблемні місця є у нас в Одеській області. Також є проблема по фальсифікату.

Косянчук: берегова лінія дуже добре відслідковується засобами спостереження. Без підтримки та допомоги прикордонної служби – контрабанда не може бути здійснена.

Лікарчук: у Держприкордонслужбі немає точок митного контролю для того, щоби вони здійснювали свою діяльність.

Чи допоможе енергетична митниця?

Лікарчук: Державна митна служба бере на себе відповідальність, яка нам покладена чинним законодавством. Координація роботи із іншими службами – це абсолютний наш пріоритет. Але все ж, з точки зору берегової лінії та охорони державного кордону – це компетенція Держприкордонслужби.

– Енергетична митниця відновлювалась ще за попереднього керівництва Державної фіскальної служби, функціонувала до моменту, поки не з'явилися феномени, як групи пана Курченка і вона ліквідувалась для того, щоби певні схеми було складніше відслідковувати.

Лікарчук: функція енергетичної митниці полягає в тому, щоби були уніфіковані певні правила гри для всіх імпортерів і з метою встановлення єдиної системи контролю.

Більше – дивіться у "Темі дня".