Таку думку 24 каналу висловив політичний експерт, активіст "Сили людей" Дмитро Купира.

Читайте також: Проросійський кримінал – загроза нацбезпеці, – Садовий до Порошенка

В Одесі всю владу тримає мер, громадянин Росії Труханов. Олег Михайлик багато працював над захистом зеленої зони Одеси, історичних архітектурних пам’яток міста, боровся проти незаконного відчуження землі. Він постійно вказував на те, що всі ці незаконні дії відбуваються за підтримки і "благословення" Труханова. У день нападу Олег брав участь в акції проти незаконної забудови пляжу "Ланжерон" і теж наголошував, що саме правоохоронні органи разом з міською владою захищають незаконне будівництво,
– підкреслив Дмитро Купира.

За словами експерта, причина нападів на громадських активістів, що вже стали системними, неефективна правоохоронна система, яка б доводила справи до судів.

Правоохоронна система ручна. Бачимо безвідповідальну роботу по захисту активістів. Дуже складно притягнути до відповідальності замовників резонансних злочинів. Зокрема, нападів на громадських активістів. Це провокує наступні злочини. У випадку з Олегом Михайликом, очевидно, що його хотіли не залякати, а саме вбити. Системний характер таких нападів може бути загрозою національній безпеці,
– переконаний Купира.

Політолог також додав, що Михайлик також працює над тим, щоб показувати, що Одеса – українське місто, і "рускій мір" не пройде.

Нагадаємо, увечері 22 вересня в Одесі було скоєно збройний напад на одного з керівників міської організації партії "Сила людей" та громадського активіста Олега Михайлика. У чоловіка стріляли, внаслідок чого куля прошила руку та поцілила у грудну клітину та застрягла в тілі активіста. За свідченнями друзів, Михайлик пережив клінічну смерть. За словами колеги Михайлика лідера одеського осередку партії "Сила людей" Ігора Бичкова, за нападом на нього можуть стояти три особи – мер Одеси Геннадій Труханов, очільник Нацполіції в області Дмитро Головін і обласний прокурор Олег Жученко. Як підкреслив він, перший є винуватцем, а два останніх – виконавцями.