“Це країни від Уругваю до Гонконгу, до скандинавських країн, фактично усі скандинавські країни представлені, і усі європейські країни. Особливо треба сказати про українську програму. Цього року представлено картиною "Без пор no", дуже яскравий фільм, не менш яскравого та епатажного режисера - Шапіро”, - каже президент ОМКФ Вікторія Тігіпко.

Очолить журі польський актор та режисер Єжи Штур, а його колега з Сполучених Штатів Джон Малкович - буде почесним гостем. Обирати кращих Єжи Штуру допомагатимуть колеги, зокрема Ада Роговцева та Валерій Тодоровський. Загалом, за 9 днів покажуть сотню стрічок з 40 країн. Одеський міжнародний кінофестиваль відбудеться вдруге, організатори очікують близько 60 тисяч гостей.

“Ми будемо проводити низку робочих подій. Одна з центральних - це кіноринок, на якому кінотеатри зустрічаються із кінодистриб’юторами, а професіонали зустрічаються із собі подібними із своєї галузі. Це поки що єдиний майданчик професійного спілкування, тому матимемо надію, що ця традиція робити одеський кіноринок продовжиться і буде складати одну із значних частин фестивалю”, - сказав директор ОМКФ Денис Іванов.

Крім основної та позаконкурсної програм, фестиваль матиме "Українську лабораторію". Міжнародним експертам покажуть найсвіжіші українські кінопроекти - готові, й ті, що ще монтуються.

Який фільм відкриватиме фестиваль - поки таємниця, а стрічкою-закриття стане фільм Олександра Гордона "Вогні притону". У рамках фестивалю відбудеться показ під відкритим небом культового фільму 1927 року "Метрополіс" Фріца Ланга. Нагадаємо, другий Одеський міжнародний кінофестиваль розпочнеться 15 та триватиме до 23 липня.