Це сталося на засіданні Приморського районного суду Одеси 16 вересня, повідомляє 24 канал.

Читайте також Родина Гандзюк вимагає від Мангера 23 мільйони гривень моральної компенсації

Підозрюваний в організації вбивства Катерини Гандзюк Ігор Павловський попросив суд затвердити угоду про визнання провини. Якщо це зроблять, він отримає м’якше покарання.

Угоду я підписав добровільно, готовий виконувати всі умови та давати показання,
– зазначив Павловський.

Раніше він подавав заяву, у якій вимагав скасувати його угоду з судом щодо визнання провини. Павловський заявляв, що вона начебто була підписана під тиском.

На засіданні 16 вересня обвинувачений спростував свої ж слова і сказав, що таки визнає провину.

У результаті суд відклав розгляд справи і оголосив перерву до 25 вересня. Наступне засідання призначене на 9:30, на нього будуть запрошені батьки загиблої та її чоловік.

Дізнайтеся більше Вбивство Катерини Гандзюк: як просунулася справа за 2 роки

Що відомо про розслідування вбивства Катерини Гандзюк

З моменту нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк минуло понад два роки. Активістку облили сірчаною кислотою, а через три місяці лікування з хімічними опіками, вона померла в лікарні.

Справу досі розслідують, виконавці – за ґратами, але поки відповідальність не понесли замовники нападу. Причиною трагедії називають діяльність активістки, зокрема боротьбу з корупцією серед чиновників Херсонщини.

Слідство висунуло підозри 5 виконавцям:

  • організатору Сергію Торбіну,
  • співучаснику Микиті Грабчуку,
  • Володимиру Васяновичу,
  • В'ячеславу Вишневському,
  • Віктору Горбунову.

Їх засудили від 3 до 6 років ув'язнення. Замовником слідство вважає голову Херсонської облради Владислава Мангера. Посередник – Олексій Левін.

У березні 2020 року його екстрадували з Болгарії. Обидва зараз перебувають під арештом. У квітні цього року слідство передало справу до суду. Однак друзі та родина Гандзюк переконують, що справу злили.

Під тиском громадськості справу знову повернули слідчим. А Мангера, який раніше вийшов під заставу, через погрози родині Катерини та тиск на свідків – таки відправили під варту. І вже цього тижня обвинувальні акти проти Мангера та Левіна знову передали до суду.

Раніше Свідок у справі Гандзюк пішов на угоду зі слідством й отримав умовний термін

Головне про справу Катерини Гандзюк

  • Слідство вважає, що влітку 2018 року Олексій Левін отримав замовлення від голови Херсонської облради Владислава Мангера на організацію нападу на радницю міського голови Херсона Катерину Гандзюк.
  • Гандзюк начебто заважала Мангеру втілювати схеми незаконної вирубки лісу та підривала його авторитет в області.
  • Згодом Левін залучив до злочину Сергія Торбіна, а той вже знайшов виконавців.
  • Домовленість про напад оформили в офісі Ігоря Павловського, який, мовляв, знав про підготовку злочину.
  • Гандзюк облили кислотою 31 липня 2018 року. 4 листопада активістка померла в лікарні. Вирок у справі вже отримали 5 людей, які зізналися та пішли на угоду зі слідством.