Відповідну заяву зробила представниця потерпілих Ольга Веретільник під час засідання суду, повідомляє УНН.

Важливо Вбивство Гандзюк: суд заарештував ймовірних організаторів Мангера та Левіна

Веретільник пояснила, що батько, мати та чоловік Катерини Гандзюк подала цивільний позов до обвинувачених у вбивстві активістки з вимогою виплатити 23 мільйони гривень морального збитку.

Вони обґрунтували свій позов тим, що були змушені залишити свою роботу, адже перебували в лікарні поруч з Катериною Гандзюк.

Що відомо про вбивство Катерини Гандзюк?

31 липня 2018 року херсонську активістку облили сірчаною кислотою. Сталося це поруч з її будинком. Гандзюк зазнала хімічних опіків понад 30% тіла. 4 листопада після трьох місяців лікування її життя обірвалося.

Актуально Вбивство Гандзюк: прокурори просять для Мангера і Левіна по 12 років за ґратами

Чи покарали винних у вбивстві активістки

  • 6 червня 2019 року засудили п'ятьох виконавців злочину. Також у справі про вбивство Гандзюк фігурують раніше судимий громадянин, колишній помічник депутата Херсонської облради Олексій Левін (Москаленко), голова Херсонської облради Владислав Мангер та Ігор Павловський – колишній помічник народного депутата від БПП Миколи Паламарчука.
  • Крім того, громадські активісти вважають, що до вбивства Гандзюк є причетними колишній голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв і ексзаступник голови ОДА Євген Рищук.
  • У січні 2020 року було затримано Павловського та Левіна, обох суди відправили під варту.
  • 16 березня Левіна екстрадували до України з Болгарії. Суд у Києві взяв його під варту.
  • 25 березня суд продовжив до липня терміни досудового слідства у провадженні щодо Левіна та підозрюваного замовника Владислава Мангера.
  • 27 квітня в Офісі генпрокурора повідомили про встановлення кінцевого замовника вбивства – Мангера, який за попередньою змовою з Левіним організував завдання тяжких тілесних ушкоджень Гандзюк, що призвели до її смерті.
  • 28 липня обвинувальний акт щодо Мангера та Левіна направили до суду. Їх арешт триватиме до 18 жовтня 2020 року включно.