main logo

Новини Херсона

Херсон є одним із ключових страгечічних міст у війні Росії проти України 2022 року.

1 березня 2022 року Росія окупувала Херсон. Це єдиний обласний центр, який окупантам із початку повномасштабного вторгнення вдалося захопити. Цьому передували жорстокі бої та мітинги місцевих, які виступали проти окупації. Восени 2022 року ЗСУ почали контрнаступати і наближатися до окупованого міста. У листопаді експерти почали відзначати, що деокупація міста є дуже вірогідною до кінця 2022 року.

Новини Херсона сьогодні – що відбувається у тимчасово окупованому місті і Херсонській області

Зранку 9 листопада російські війська підірвали ключові мости в правобережній частині Херсонської області і самі ж заявили, що чекають на ЗСУ. По обіді цього ж дня з’явилися повідомлення, що у ДТП загинув один із так званих ватажків окупаційної "адміністрації" Херсона Кирило Стремоусов.

Згодом з'явилася інформація, що окупанти покидають Херсон. Глава Міноборони Росії Сергій Шойгу наказав приступати до відведення російських військ за річку Дніпро. Українська влада критично оцінює такі заяви та буде реагувати на конкретні дії окупантів, а не слова, які можуть бути театралізованим прикриттям для провокацій.

Тимчасово окуповане місто продовжує свою боротьбу. Читайте оперативні новини Херсона на 24 каналі.