За версією правоохоронців, миколаївський високопосадовець вимагав від бізнесменів 90 тисяч доларів за допомогу в отриманні дозволу на обладнання кар’єру з видобутку вапняку.
На час досудового слідства суддя приморського суду Одеси призначив підозрюваному два місяці арешту, або заставу розміром п’ять з половиною мільйонів гривень.
Після рішення суду Романчук заявив, що таких грошей у нього нема. За деклараціями він практично живе на вулиці — на нього записаний лише дачний будинок площею 42 квадратних метри і невелика земельна ділянка. Проте у його дружини та двох синів разом нараховується п’ять квартир у Миколаєві, одна в Одесі і три двоповерхових будинки гігантських розмірів.
На державну службу Романчук прийшов у 2014 році і одразу став керівником обласної адміністрації. Пізніше перемістився на посаду першого заступника.
Читайте також: Чи допомагають українським бійцям вітчизняні турнікети
До приходу на державну посаду, з 1996-го по 2011-й рік, Романчук був генеральним директором суднобудівного заводу "Океан". Тоді зарплата майбутнього Героя України становила близько 190 тисяч гривень.
Екс-віце-президент "Океану" Анна Еткіна прямо звинуватила Миколу Романчука в шахрайстві та участі в злочинній схемі з виведення акцій в інтересах російських бізнесменів.
В 2007 році Микола Романчук отримав звання Героя України за успішне керування заводом "Океан".
Це не перший корупційний скандал у політичному середовищі Миколаївщини. Адже усі ключові посади обласного рівня розподілені між представниками одного бізнес-угрупування, котрі досі співпрацюють з криміналом.
Більше — дивіться у розслідуванні журналістів.