Довжина ж червоної доріжки дозволила кіноманам хоча б на мить розгледіти зіркових гостей фестивалю. Кожен з них приїхав за новими кіно враженнями.

“Я сподіваюся, що будуть якісь відкриття. Я сподіваюся зрадіти чомусь. Дуже давно не радів”, - сказав режисер Отар Йоселіані.

“Дуже розумний жанр, розповідь про кіно, про історію кіно”, - каже польський актор, голова журі Єжи Штур.

“Я хочу подивитися ті картини, які не вдалося подивитися в Москві, в російській програмі - сподіваюся, що я їх тут побачу”, - сказав режисер, актор (Росія) Нікіта Міхалков.

Деякі прихильники, стомлені спекою, наївно чекали улюблених акторів, які на доріжці так і не з’явилися

“ Кабо, так. В основному заради неї тут стоїмо”, - зізналася Ганна.

“Красиво, чудово. Дуже подобається, я хочу бути артисткою”, - сказала юна актриса Даша.

Фільм-відкриття фестивалю - конкурсант цьогорічних “Канн” - чорно-біла, майже німа стрічка французького режисера Мішеля Азанавічуса “Артист”. Фільм зроблено в стилістиці кінематографу 20-х років минулого століття.

В основі сюжету - реальна криза світового кіно, коли з появою у ньому звуку, численні актори не змогли засвоїти новітню техніку гри, в результаті чого творчі кар’єри трагічно завершились.

Гостями відкриття цього року стали кінематографісти з більш ніж 20 країн світу, на фестивалі очікують близько тисячі гостей та понад 60 тисяч глядачів. За 9 фестивальних днів покажуть сотню картин, з них - 3 світові та більше 40 українських прем’єр.