Новий закон

На думку Геращенка, протест має бути добровільний. Зокрема таким, як був на Євромайдані, де люди стояли за переконання, а не за гроші.

"Якщо людей змушують силоміць виходити на протест під загрозою звільнення, то потрібно прийняти закон, який дозволить МВС притягати організаторів до кримінальної відповідальності", — сказав радник Міністра внутрішніх справ.

Він наголосив, якщо будуть повідомлення про проплачені мітинги, то після прийняття цього законопроекту, організатори подібних заходів будуть відповідати перед законом.

Сьогодні кожен може зібрати проплачений мітинг в Києві. І йому за це нічого не буде. Більше того — це не буде виразом волі народу, а лише волею певного олігарха,
— зазначив Геращенко.

Крім того гість сказав, що цей закон надасть можливість реагувати громадським активістам на місці: викликати міліцію, яка задокументує підкуп протестуючих, і потім зможе передати відповідну справу до суду. Геращенко анонсував, що цей закон може бути прийнятий у травні цього року.

Про Ріната Ахметова

"Ми зараз бачимо, коли приватна компанія, яка виробляє 50% електроенергії в країні, починає диктувати свої умови цілій державі. Тобто, коли якийсь олігарх нахапався кредитів, "як сучка бліх" й не може їх повернути", — сказав радник Міністра МВС.

Травневі провокації

Щодо можливих провокацій у травні, гість зазначив, що співробітники силових органів будуть жорстко реагувати на будь-які прояви насильства. Він підкреслив, що подій, на кшталт одеських, які мали місце 2-го травня в Україні — не повториться.

"Поки терористи не діляться зі мною своїми планами. Але щоб попередити провокації між МВС та суспільством має бути довіра. Зараз, нажаль, фаза антитерористичної операції перейшла у затяжну стадію", — зазначив він.

Геращенко закликав людей бути пильними та повідомляти у органи внутрішніх справ про підозрілих осіб та невідомі пакунки.