Про це під час своєї промови з нагоди Дня військово-морських сил в Одесі сказав глава держави Володимир Зеленський, пише 24 канал.

До теми Зроблю все, щоб ми були морською державою не в далеких спогадах минулого, – Зеленський

Окремо президент згадав про анексію Криму, втім, не назвав прямо, хто відібрав в України півострів.

Також глава держави подякував військовим морякам за службу і вшанував хвилиною мовчання пам'ять тих, хто захистив Україну ціною власного життя.

Виступ Володимира Зеленського в Одесі: дивіться відео

Анексія Криму: як це було – коротко

  • Росія захопила та включила до свого складу український півострів у березні 2014 року.
  • Сталося це під кінець Революції Гідності. Російські окупанти почали перекидати на півострів своїх військових без розпізнавальних знаків. У народі їх почали називати "зеленими чоловічками".
  • Проросійські сили у Криму організували низку антиукраїнських виступів та створили так звані загони "самооборони Криму". Ці люди мали начебто захищати кримчан від нападу "Правого сектора".
  • 16 березня 2014 на території Криму і міста Севастополя пройшов референдум про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу.
  • Ні Україна, ні ЄС, ні США не визнали це незаконне голосування й початок тимчасової анексії Криму. На Росію за цей акт агресії наклали суворі економічні санкції.
  • РФ на території Криму продовжує свою репресивну політику: ув’язнює проукраїнських активістів, проводить обшуки, залякує та убиває кримських татар, переселяє на півострів своїх громадян та депортує українців.