Це сталося за рік до появи кінематографа в Західній Європі, коли наприкінці 1895 року французи Луї та Опост Люм'єри в паризькому "Гран-кафе" влаштували для парижан кіносеанс із 5 короткометражок. І на три місяці раніше презентації кінетоскопа Едісона в Нью-Йорку.
Самого слова "кіно" тоді не існувало, тож місцева газета "Одеський листок" захоплено писала про відкриття художньої виставки "живих фотографій", які приводить у дію електрична машина. Перших глядачів дивувало дві речі. Перша, наскільки геніально простим був пристрій, а друге, що Тимченко не мав жодної спеціальної освіти: всього три класи церковно-парафіяльної школи.
Читайте також: Зроблено в Україні. Унікальна сім'я: Батько Віктор Морозов та його донька Мар’яна Садовська
Вчений-самоук починав із підробітку в майстерні механіків. Що не завадило йому створити мікрохірургічні інструменти для операцій на очах і навіть розробити перший електричний годинник, який дістався самому імператорові – ОлександруII.
Історія з кінескопом так нічим і не закінчилася. Винахіднику подякували, втім апарат не запатентували. Зараз він і досі зберігається в комірках Політехнічного музею в Москві.