На час війни в Україні комендантські години запроваджують в темну пору доби. Але якщо є підозра чи побоювання щодо провокацій зі сторони ворога, у містах та областях запроваджують і подовжені комендантські години, які тривають значно довше.

Варте уваги Що ще гіршого може статися, – Кулеба про чутки щодо масованої атаки Росії на 9 травня

В Одесі та Одеській області вирішили запровадити подовжену комендантську годину на 9 травня. Відтак вона розпочнеться о 22:00 8 травня і триватиме до 05:00 10 травня. Відповідне розпорядження видав начальник Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко. Він попросив мешканців міста та області з розумінням поставитися до такого рішення.

Подовжена комендантський час у регіоні запроваджують не вперше

Це не вперше в Одесі та області запроваджується подовжена комендантська година через ймовірність провокацій. Так було на 2 травня. Затяжна комендантська година тоді діяла з 22:00 1 травня до 5:00 3 травня. Завдяки їй вдалося затримати декілька ворожих диверсантів, пов'язаних з криміналітетом.

І саме 2 травня ворог завдав ракетного удару по Одесі, внаслідок якого загинув 15-річний хлопець. А 17-річна дівчина потрапила до лікарні – її стан оцінюють як середньої важкості.

Тоді було декілька причин оголосити таку тривалу комендантську годину. Одна з них – напружена ситуація в окупованому Придністров'ї, звідки ворог міг завдати удару по Україні. Друга причина – 2 травня в Одесі була чергова річниця масових протестів у місті у 2014 році, коли через сутички та провокації зі сторони проросійських активістів, з ним згорів Будинок профспілок.

Важливо Росія може влаштувати провокації 9 травня: що варто пам'ятати українцям

На 9 травня подовжену комендантку годину запроваджують і в Запоріжжі. Правда, розпочнеться вона дещо раніше, аніж в Одесі – з 19:00 8 травня і триватиме до 5:00 10 травня.

Натомість в Києві на 8 – 9 травня вирішили не запроваджувати довгі комендантські години. Натомість в ці дні в столиці України буде посилене патрулювання.