Розслідувачі з’ясували, що насправді росіянина, який назвав себе Руслан Боширов, звати Анатолій Чепіга і він має звання полковника ГРУ РФ.

Читайте також: Отруєння Скрипалів: з'явились сенсаційні результати розслідування щодо підозрюваних росіян

У розслідуванні Bellingcat також йдеться, що Чепіга міг воювати на українському Донбасі на боці російських найманців.

Зокрема, в матеріалі зазначено, що в грудні 2014 року полковник Чепіга був удостоєний найвищої державної нагороди Росії – героя Російської Федерації "за проведення миротворчої місії". Під "миротворчою місією" мається на увазі певна операція, яка не підлягає розголошенню.

Формулювання і термін нагородження дають суттєві дані про те, де була місія полковника Чепіги. У 2014 році в Чечні не було військової діяльності. Росія ще не була залучена у військові дії в Сирії. Єдиний регіон, в якому Росія вела активні військові операції (секретні) в той час, був схід України, що є найбільш ймовірним полем його місії, про що й свідчить секретність його нагороди,
– пояснюють розслідувачі Bellingcat хід своїх припущень.

5 вересня британська поліція оприлюднила нові резонансні деталі у справі про розслідування отруєння у Солсбері колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії. Зокрема, британська прем’єрка Тереза Мей заявила, що підозрювані у виконанні отруєння Скрипалів Олександр Петров та Руслан Боширов є офіцерами ГРУ Росії.

Вже 12 вересня Путін особисто заявив, що у Росії знайшли підозрюваних у замаху на Скрипалів, а 13 вересня пропагандисти RT опублікували інтерв’ю з людьми, які називають себе Бошировим і Петровим.

Згодом, Bellingcat і The Insider з’ясували, що підозрювані в отруєнні у британському Солсбері екс-агента Сергія Скрипаля та його доньки Юлії – Олександр Петров і Руслан Боширов – справді є працівниками російських спецслужб.