Україна їздила вчергове до Росії домовлятись за газ. Як і всі попередні рази - безрезультатно. Білокам'яна не має наміру поступатись в ціні. Звичайно, якщо Україна не піде на поступки - наприклад, таки вирішить стати членом Митного союзу. Якщо ж ні - то Київ платитиме за газ найбільше в Європі. Щоправда, відчує ціновий удар звичайний українець. А от олігархів страшна ціна “блакитного палива” не злякає. Скільки коштуватиме тепло досліджували “Коментарі”. Читайте у статті “Газове подорожчання не вдарить по олігархах”.

Те, що спецслужби наразі не ведуть тотальний контроль за перепискою чи розмовами людей - факт. Втім, багато хто не довіряє українським силовикам та перестраховується. Наприклад, депутат Геннадій Москаль упевнений, що його б намагались прослухати, тож намагається манівцями обійти всюдисуще вухо СБУ та МВС. Нардеп використовує сім-карти закордонних операторів. Така пересторога наразі одинична, та все ж держава робить все для того, аби почути всіх і кожного. Про наступ таємного прослуховування читайте на сторінках видання “Власть денег” у матеріалі “Зашифрованные”.

Популярне трактування терміну “русифікація” виникло ще на початку минулого століття, коли політичне крило національно-визвольного руху боролося проти різного роду обмежень у царині українського слова й друку. Часи йдуть - нічого не змінюється. Росія і надалі не має наміру втрачати свій вплив на Україну. Можливо, просто помінялись методи - як то обмін дешевих енергоресурсів на контроль за цілими галузями. Заманювання “митними союзами” чи “євразесами”, та фінансування проросійських партій. Впливи північного сусіда аналізує “Український тиждень”. Детальніше у роботі “Від русифікації до бідності”.