Репресії як реформа. Надмірну цікавість українських правоохоронних органів до колишніх посадовців Сполучені Штати розкритикували, в Євросоюзі позицію ще тільки "готують". Тим часом в самій Україні опозиціонери такі дії влади вже називають репресіями або ж переслідуванням. Реакцію обох таборів на "справи екс-урядовців", причини цікавості правоохоронців до нинішніх опозиціонерів та як це зачіпає інтереси простих громадян - на шпальтах видання "Профіль" у матеріалі “Репрессии как специальная реформа для украинской элиты”.
Вони порушували і порушують Конституцію. Утримання 13-ти депутатів-сумісників обійшлося минулорічному держбюджету від 2 до 3 мільйонів. Адже попри те, що вони займали високі державні пости, обранці-порушники користувалися усіма парламентськими пільгами. Зрештою 10 з них, здебільшого представники Партії регіонів, продовжують суміщати мандат з роботою у виконавчих службах. Про водночас незаконне і безтурботне перебування на двох владних стільцях - на сторінках тижневика "Кореспондент" у роботі “Раздвоение зичностей”.
Через терни до кращої долі. Українцям-заробітчанам серед усіх європейських країн чи не найтяжче доводиться у Чехії. Ця країна Євросоюзу за рівнем корупції посідає 53 місце у світі. Дані рейтингу на практиці доводить адміністративна непрозорість процесів видачі та продовження віз. Громадянин України практично не має шансів отримати чеську робочу візу самотужки. Світло у кінці бюрократичних тяганин набагато яскравіше для тих, хто скористається послугами посередницьких фірм. Але й тут не все так просто. Про труднощі заробітку за кордоном у свіжому номері "Українського тижня" у сатті “Шенгенський рекет”.