Україна втрачає розум. У всьому світі, і наша держава тут не виключення, ВИШі відчувають брак студентів. Відтак полювання на абітурієнтів - стає звиклою річчю. Українські випускники шкіл - також на прицілі іноземних вищих навчальних закладів. Якщо 5 років тому за кордоном навчалось 25 тисяч співвітчизників, то минулоріч їхня кількість збільшилась ще на 2 тисячі. Найчастіше українці на чужині здобувають фах юристів, економістів та ІТ-технологів. Про втрату українського розуму знає газета "Сегодня". Деталі у матеріалі “Охота на мозги”.
Ціна землі. Рейдерство в Україні перетворюється на буденщину. Цього разу у захопленні територій юристи звинувачують засновника приватного сільськогосподарського підприємства на Київщині. Йому закидають рейдерство об’єктів соціального будівництва, будинку культури, будинку побуту і навіть школи для дітей з обмеженими можливостями. Мешканці ж села, аби приватизувати, начебто, свою територію, тепер повинні відпрацювати у підприємця щонайменше 20 років за 800 гривень. Втім селяни мають зовсім іншу версію, на відміну від юристів-помічників. Як земля йде з-під ніг дізнавалась “Україна молода”. Читайте у роботі “Земля розбрату”.
Дешевої городини вже наїлися. 13-тижневий марафон зниження цін на овочі та фрукти добіг кінця. Ціновий тренд на українському ринку сільгосппродукції змінився на прямо протилежний. Несподівано для середини серпня ціни на плодово-овочеву продукцію зросли за останній тиждень в середньому майже на 2,5% - через несприятливі погодні умови та підвищений попит. У скільки тепер обійдеться українцю похід на овочевий ринок - рахували “Экономические известия”. Детальніше у статті “Зеленая дефляция закончилась”.