Середньоазіатський дешевий газ витікає в сторону від України. Китай домовився з Узбекистаном, що вже починаючи з кінця 2011 щороку купуватиме у нього 10 мільярдів кубометрів блакитного палива. Відтак, Ташкенту доведеться трохи прикрутити свій газовий вентиль іншим покупцям. В Україні ж, попри явне зниження імпорту середньоазіатського газу в західному напрямку, цих процесів не помічають. Чи добереться азіатський газовий дефіцит до нас - дізнавались "Коментарі" у матеріалі “Азіатський дефіцит добереться до Києва”.
У кращих традиціях КДБ. Галас навколо вислання чеських дипломатів видається частиною зовнішньої спецоперації, спрямованої проти України. Київ, пригадується, зараз прагне - принаймні на рівні декларацій - угоди про асоціацію з ЄС. А єврокомісар з політики сусідства й розширення Європейського Союзу Штефан Фюле - чех... Чи могло бути так, що СБУ, впіймавши шпигунів на гарячому, захищала не тільки український національний інтерес? Чи бачили українські очі, кого висилали та кому потрібен, якщо навіть і згрішили чехи, зайвий галас? Знає "Український тиждень" у статті “Бачили очі, кого висилали?”.
У теплі краї - з напівробочим візитом. Щойно трохи потеплішає, конкуренція за місця у складі та супроводі українських делегацій, які виїжджають за кордон, загострюється до крайності. Чиновники, депутати і просто близькі до політичної кухні громадяни не соромляться залучати зв’язки, щоб потрапити в омріяний список. А надто - коли набула чинності одна з найцікавіших постанов уряду, згідно з якою витрати чиновників у відрядженні фактично нічим не обмежені. Скільки коштує платникам податків утримання одного державного мужа та його свити за кордоном - рахувала "Власть денег" у матеріалі “С полурабочим визитом”.