Ще на початку року АМКУ у звіті Верховній Раді чесно визнав, що національна економіка потихеньку скочується до верховенства монополій. Утім, той факт, що повним ходом монополізуються практично всі ринки - від металургії й хімії до агросектору й рітейлу - уже давно в Україні не новина. Інша річ, що зараз відбувається не просто укрупнення в галузях, а концентрація більшості національних багатств у руках п’ятірки найвпливовіших родин. Детальніше - у тижневику “Коментарі” у статті ”Олігархи визначилися зі своїм майбутнім”.

Коли про аварії на шахтах забувають ЗМІ і перші особи країни, для регіональних чиновників і керівників вугільних підприємств настає довгоочікуваний момент освоєння "ліквідаційних" коштів. Видання “Власть денег” у матеріалі ”Угольная пыль в глаза” вирішило поцікавитися життям шахтарів, коли інформаційний галас навколо двох липневих аварій на копальнях Донеччині і Луганщини стих.

Якщо змінити газові угоди не вдасться, потрібно скористатися можливостями, які вони дають у стратегічній перспективі - пише “Тиждень” у статті ”Вихід із безвиході”. Попри всі зазначені вади, угоди 2009 року мають кілька принципових переваг. По-перше, – довготривалі умови. До 2019-го правила гри відомі й вигідні російській стороні, а отже, спроб їх раптово переглянути найближчим часом очікувати не доводиться. По-друге, у зв’язку з цим прогнозованою є й ціна на газ, що полегшує планування.