Голова Держагентства з інвестицій та управління нацпроектами Владислав Каськів переконує - термінал буде мало не золотою жилою. Крім того, він стане альтернативою російській газовій голці.

“Йде мова про альтернативу - канал - забезпечення газом України, що безперечно зробить ціну на газ ринковою, а не політичною, і зруйнує всі ці корупційні моделі, які будувалися довкола газового питання багато років в Україні. Тобто, ми отримаємо ринкову ціну, ми отримаємо незалежність енергетичну, диверсифікуємо канал постачання, і ми, безперечно, отримаємо кращу ціну на газ в Україні”, - заявив голова Держагентства з інвестицій та управління нацпроектами Владислав Каськів.

Торік Україна імпортувала майже 40 мільярдів кубометрів газу. LNG-термінал дозволить цю цифру суттєво зменшити.

“Після введення двох черг LNG-терміналу у 2014-2015 роках, загальною потужністю 10 млрд. кубічних метрів, а також реалізації енергетичної стратегії, яка спрямована на ресурсозбереження, у 2020 році ми очікуємо, що імпортний газ, який ми будемо отримувати по магістралях, по газогонах, буде складати тільки 17,6 млрд. кубічних метрів”, - сказав заступник голови Держагентства з інвестицій та управління нацпроектами Віталій Дем'янюк.

Вартість будівництва LNG-терміналу з інфраструктурою оцінюють у щонайменше півтора мільярда доларів. Його першу чергу планують добудувати за 4 роки, а другу - у 20-х роках.