Про це сказав голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

До теми Ганебна самодіяльність, – у МВС закликали військкомати не роздавати масово повістки

За його словами, ОВА немає інформації про те, що хтось зголосився стати до лав ЗС Росії.

У нас є інформація, що вони намагалися це (мобілізувати чоловіків, – 24 канал) зробити, але фактично це був провал. Тобто вони дійсно змушували людей або виїжджати з Ізюма на територію Росії, або ставати до лав своїх збройних сил. Давали вибір: або – або,
– заявив Синєгубов.

Голова Харківської ОВА додав, що на Ізюмському напрямку тривають запеклі бойові дії між ЗСУ та окупантами.

Раніше повідомлялося, що російські окупанти в Ізюмі проводили заходи з примусової мобілізації українських громадян до російських підрозділів через брак людських ресурсів.

Мобілізація на окупованих територіях України та в Росії

  • Ворог примусово мобілізовує українців задля використання у війні проти України. Так, на території ОРДЛО чоловіків ловлять на вулицях, забирають із роботи, витягують із квартир та просто знімають з автобусів. Днями повідомили, що там командування противника планує залучати на війну студентів.
  • Росія продовжує кидати на війну з Україною мобілізованих бійців з окупованих частин Донеччини та Луганщини. Наприклад, 10 травня Генштаб ЗСУ повідомив, що росіяни перекинули на територію України близько 500 таких чоловіків.
  • Окрім того, російські загарбники готуються до оголошення примусової мобілізації українців з південних міст в окупаційну армію. Зокрема, йшлося про Херсон, Бердянськ, Мелітополь та інші міста.
  • Раніше західна преса повідомляла, що Путін таки оголосить загальну мобілізацію на параді 9 травня. Також це припускав і глава Міноборони Великої Британії. Однак глава Кремля цього так і не зробив. Військовий експерт Олександр Мусієнко каже, що, схоже, у Кремлі зараз продумують сценарії.
  • Водночас фахівці повідомили, що не спостерігають жодних ознак "нової великої російської мобілізації". Про це заявили в американському Інституті вивчення війни (ISW) з посиланням на високопоставленого представника Міністерства оборони США.

Відео до теми – Росія хоче вводити рублі на всіх окупованих територіях