Про це повідомив голова Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус на своїй сторінці в телеграмі. Відомо, що о 18:50 снаряд пошкодив магістральний аміакопровід та ще одну ємність з газом. Зараз на місці перебувають рятувальники, які обстежують запірну апаратуру та інші ємності.

Важливо Гори знищеної техніки: Чернігівщина продовжує "гостинно" приймати російських окупантів

Пан Чаус одразу заспокоїв – концентрація аміаку в Чернігові в межах допустимої норми. Також немає постраждалих чи жертв. Рятувальники гасять пожежу на підприємстві.

Але ситуація у місті непроста. Обстріли продовжуються.

Обстріли міста тривають. Подальші ураження підприємства потенційно можуть призвести до витоку аміаку,
– додав голова Чернігівської ОВА.

Що робити, якщо стався витік аміаку

В’ячеслав Чаус нагадав, що аміак – легший за повітря, тому швидко підіймається вгору. Сам газ безбарвний. У нього різкий запах, який дещо схожий на нашатирний спирт.

Правила поведінки під час витоку аміаку:

  • виходити із зараженого району необхідно перпендикулярно до напрямку вітру;
  • якщо немає можливості вийти з району зараження, необхідно укритися в укриттях, підвалах, нижніх поверхах. У помешканні чи укритті слід загерметизувати вікна, двері, вентиляцію (бажано тканиною, змоченою в лимонній кислоті або слабкому розчині оцту чи води);
  • в квартирі (будинку) бажано пройти до ванної кімнати та включити душ на мілке розпилення (вода поглинає аміак із повітря), вентиляцію не вмикати (витягує чисте повітря та затягує забруднене);
  • якщо відчуваєте запах аміаку – дихати через зволожену марлеву пов’язку (бажано змочити 5% розчином оцтової або лимонної кислоти)

Дивіться також: Окупантів вбивають як скажених собак, у Росії це розуміють, – Цимбалюк