Так агресор разом з колаборантами намагаються створювати в місті ілюзію "відновлення та покращення". Про це розповіла уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Увага Росіяни зривають евакуацію маріупольців і брешуть, що Україна не приїжджає за ними, – Бойченко

Росіяни хочуть розселяти їх у Приморському районі Маріуполя, саме у районі селища моряків у вцілілих приватних будинках. Їх залишилось не так багато у місті.

Ілюзія "покращення" ситуації

В одну будівлю рашисти планують заселяти по 5 – 6 родин, як у гуртожитку. Наразі окупанти активно обдзвонюють мешканців, зокрема, хто виїхав до Запоріжжя та інших регіонів, і вимагають повернутися до Маріуполя.

Дії Росії в Маріуполі є геноцидом українського народу відповідно до статті 6 Римського статуту міжнародного кримінального суду,
– наголосила Денісова.

Крім цього, у Маріуполі, яке досі перебуває під блокадою, вже відкрили 4 відділки так званої незаконної "міліції ДНР". Тож окупанти вимагають з'явитися на службу колишніх поліцейських, щоб залякувати місцевих.

Коротко про ситуацію у Маріуполі

  • Наразі місто перебуває у блокаді російських окупантів. Це відбувається вже протягом майже 2 місяців.
  • За цей час окупанти ледь не вщент зруйнували місто, загинуло щонайменше 22 тисяч людей.
  • Українські військові разом з мирним населенням, яке залишилося у місті, переховуються від атак на "Азовсталі". Його російські загарбники обстрілюють безперервно.
  • Раніше стало відомо, що Володимир Путін віддав наказ більше не штурмувати "Азовсталь". Окупанти ж продовжують бомбардувати завод.
  • Українська сторона вимагає від Росії відкрити гуманітарні коридори. Натомість представники країни-агресорки продовжують зривати евакуацію з Маріуполя.

Варте уваги – Нам треба вистояти цей тиждень, буде нелегко, – Жданов: дивіться відео