Про це 24 каналу повідомив кореспондент із Кривого Рогу. Журналіст розповів, що нещодавно спілкувався із переселенкою, якій 2 місяці тому вдалося виїхати з окупованої Херсонщини.

До теми Цинічний крок: окупанти тримають людей на Херсонщині як живий щит

На своєму шляху жінці довелося проїхати 63 ворожих блокпости. На багатьох із них росіяни принижували українців.

На деяких блокпостах заради жарту окупанти, сміючись, просто могли "потикати" стволом автомата під ребра людям. Таке от "освобождєніє",
– розповів кореспондент із Кривого Рогу.

Окрім того, росіяни влаштовують ретельні перевірки.

Окупанти шукають "бандерівські татуювання"

За словами журналіста, буквально на кожному блокпосту людей змушували виходити із машин, роздягатися, показувати руки та ноги.

"Як казали росіяни, вони перевіряли тіла людей на предмет наявності "бандерівських татуювань", – сказав він.

Важливо У такі розповіді вже не вірять, – херсонка пояснила, що робити з телефоном при виїзді з окупації

Також російські загарбники переглядали, чи немає на телефонах людей якогось, на думку окупантів, забороненого контенту. Зокрема, шукали фото російських блокпостів або антиросійську агітацію.

Скільки часу займає дорога із Херсона

Через прискіпливі перевірки росіян евакуація із тимчасово окупованої Херсонщини займає багато часу. За словами журналіста, у мирний час від Херсона до Кривого Рогу можна дістатися за 3 години.

Зараз ця ж сама дорога вздовж Каховського водосховища у переселенки із Херсона зайняла 2 доби.

Це було дуже важко не тільки фізично, а ще й морально. Уявіть, 2 доби їхати 200 кілометрів під постійною прискіпливою увагою окупантів, – наголосив кореспондент із Кривого Рогу.

Кореспондент із Кривого Рогу розповів про останню атаку на Дніпро: дивіться відео

Херсон під російською окупацією: останні новини

  • Радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко розповів, що путін дав вказівку провести анексію Півдня України до 11 вересня. Він зауважив, що ворог до середини вересня зробить все необхідне для того, щоб тимчасово окуповані території Херсонщини та Запоріжжя стали частиною росії.
  • З метою проведення псевдореферендумів окупаційна влада Півдня посилено чинить тиск на місцевих мешканців. Окупанти оприлюднили так званий "указ" від імені гауляйтера Херсонщини володимира сальдо. на Херсонщині усіх, хто проявляє непокору загарбникам, погрожують депортувати.
  • На окупованій території росіяни полюють за людьми з проукраїнською позицією. Патріотів "перевиховують", катуючи голодом та позбавленням волі.