Прощання з Олегом Барною відбудеться 21 квітня у Києві. Об 11:00 – служба в Михайлівському соборі, а о 12:00 – на Майдані.

До теми Загинув Олег Барна: біографія та гучні моменти політичної кар'єри

Де загинув екснардеп Барна

Нардепка Ірина Геращенко розповіла, що Олег Барна отримав своє перше поранення 18 лютого 2014 на Майдані. Весною того ж року він пішов добровольцем в АТО, але згодом був поранений.

У лютому ексдепутат повернувся до лав ЗСУ та служив у піхоті. Барна увійшов до штурмової роти, але загинув у бою з російськими окупантами під Вугледаром.

Друзі, колеги, побратими, всі , хто знав Олега як дуже щиру і добру людину, справжнього патріота і українця, приходьте завтра віддати останню шану,
– наголосила Геращенко.

Військовий Євген Назаренко зазначив, що Барна загинув як герой. Він один з перших пішов штурмувати ворожі позиції. Також екснардеп вів бій з ворогом на відстані метру та вбив багато окупантів.

"Загинув, отримавши кульове в шию. Він контроверсійна фігура, але загинув як герой. Ми взяли цю позицію. Але Олег Барна залишився в ній навічно", – додав Назаренко.


Олег Барна загинув під Вугледаром / фото Євгена Назаренка

Олег Барна: коротка біографія

  • У 2019 році балотувався до Верховної Ради 9 скликання по 167 округу (Тернопільська область) від партії "Європейська Солідарність" як безпартійний.
  • Народний депутат 8 скликання. Обраний у 2014 році від Блоку Петра Порошенка за виборчим округом №167 (Тернопільська область).
  • Барна займався правозахисною діяльністю з 1996 року. У жовтні 1990 року брав участь у "Революції на граніті".
  • Отримав поранення в голову та вибите праве плече під час протистоянь 18 лютого 2014 року в Маріїнському парку.
  • У липні 2014 року добровольцем пішов у ЗСУ в зону АТО, боєць 128-мої окремої гірськопіхотної бригади, командир мінометного розрахунку (псевдо "Дядько Олег").