Олександр Куртєв, 22-річний медик, який відважно захищав острів Зміїний, нарешті повернувся додому після майже дворічного полону. Його звільнення стало частиною великого обміну, про який повідомили 3 січня. Він відбувся за сприяння Об'єднаних Арабських Еміратів.

Дивіться також 0 бійців "Азову", – Денис "Редіс" Прокопенко відреагував на обмін полоненими 3 січня

Повернення Олександра Куртєва

Зазначимо, що загалом з-поміж звільнених полонених – семеро захисників острова Зміїний. Власне, серед них військовий медик Олександр Куртєв.

Його фотографію після звільнення опублікувала дівчина Ярослава зі словами: "Видихай, ти вдома. Я не можу в це повірити, але ми тебе вибороли".

Звільнений Куртєв та Юлія Приймак, керівниця Центрального регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Звільнений Куртєв та представниця Координаційного штабу / Фото з інстаграму Ярослави Хаджи

Зазначимо, що на опублікованому фото з Олександром не його дівчина Ярослава, а Юлія Приймак. Вона є керівницею Центрального регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Відбувся найбільший за час повномасштабного вторгнення обмін військовополоненими: звільнено 230 українців та українок,
– повідомляли в Координаційному штабі.

Більше про Зміїний

  • Острів Зміїний став символом непохитності українського духу та боротьби за незалежність після того, як 24 лютого 2022 року російські війська атакували його, але зустріли рішучу відповідь: "Русский военный корабль, иди на*уй!".
  • Захоплення острова відбулося після ракетно-артилерійського удару. Власне, вже 26 лютого з'явилася інформація про взяття у полон наших захисників, яку Збройні Сили України підтвердили 1 березня.
  • Після евакуації російських військових 1 липня українські бійці 7 липня встановили на острові державний синьо-жовтий прапор, знаменуючи відновлення контролю над Зміїним.
  • Очевидно, росіяни не вирішили раптово покинути острів через свою великодушність. Військовий Сил спеціальних операцій розповідав, як планувалась операція щодо повернення Зміїного. Він, до речі, виконував роль водолаза-розвідника.