Раніше він був першим заступником міністра оборони як за Рєзнікова, так і за Умєрова. Що ще відомо про новопризначеного командувача Сухопутних військ – розповідає 24 Канал.

Дивіться також "Сніговий барс" замість "Залізного генерала"․ Що про відставку Залужного пишуть західні ЗМІ

Призначення Павлюка

Зранку 11 лютого на сайті президента з'явився указ про призначення Олександра Павлюка командувачем Сухопутних військ. Днем раніше Кабмін звільнив його з посади першого заступника міністра оборони Рустема Умерова – у зв'язку з переходом на іншу роботу.

Олександр Павлюк став новим командувачем Сухопутних військ / Фото з фейсбуку

Діяльність з 2014 року

Генерал Павлюк відіграв вирішальну роль у захисті України від російської агресії, обіймаючи низку важливих військових посад. Уже з березня 2014 року військовий брав активну участь в обороні України від окупантів як командир 24 окремої механізованої бригади. Зокрема, під його керівництвом відбувалося звільнення Слов'янська, Краматорська, Сіверська та Лисичанська.

Також у серпні 2014 року частини бригади Павлюка взяли участь у так званому "Ізваринському прориві". Українським військам вдалося вийти з напівоточення вздовж кордону. Бригада генерала продовжили боротьбу на східних ділянках України.

З 2015 по 2017 рік генерал Павлюк обіймав посаду першого заступника командувача військ оперативного командування "Захід" Сухопутних військ, а з 2017 по 2020 рік був призначений командувачем – аж поки його не було призначено на посаду командувача Операції об'єднаних сил. Сталося це 28 липня 2021 року.

Діяльність після 2022 року

Вже під час повномасштабного вторгнення під керівництвом Павлюка, зокрема. проходила оборона населених пунктів на Сході. Військові ООС втримували Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Попасну та інші міста Донецької та Луганської областей.

У березні 2022 року генерал Павлюк був призначений керівником Київської ОВА, де відіграв ключову роль в організації оборони Києва та прилеглих районів. Він залишався на цій посаді до травня того ж року.

У лютому 2023 року він став першим заступником тодішнього міністра оборони Олексія Рєзнікова. Він став єдиним заступником, який зберіг посаду після відставки ексміністра оборони України і продовжив роботу у команді Умєрова.

Кадрові зміни в армії

  • Володимир Зеленський 8 лютого звільнив з посади головнокомандувача Валерія Залужного. Натомість на посаду призначили генерала Олександра Сирського. Президент анонсував низку змін у військовому керівництві Збройних Сил.
  • Вже наступного дня зміни торкнулися Генштабу – з посади було звільнено очільника Сергія Шапталу, а його місце зайняв Анатолій Баргилевич.Окрім цього, стало відомо про заступників Сирського та Баргилевича. Володимир Зеленський назвав такі прізвища, як Сухаревський, Лебеденко, Горбатюк, Шевченко та Драпатий. Детально ознайомитися з діяльністю цих військових ви можете у цьому матеріалі 24 Каналу.
  • Володимир Зеленський 11 лютого звільнив Сергія Наєва з посади командувача об'єднаних сил Збройних Сил України. Замість нього він призначив Юрія Содоля.