Про це мовиться в офіційних указах, опублікованих на сторінці Офісу Президента. До слова, Юрій Содоль з 2018 року обіймав посаду командувача Морської піхоти, передає 24 Канал.

До теми Продовжуємо оновлення Сил оборони: Зеленський розповів про важливі наради й анонсував зміни

У керівництві ЗСУ відбулися зміни

Президент України 11 лютого звільнив Сергія Наєва з посади командувача Об'єднаних сил Збройних Сил України. Він обіймав цю посаду від березня 2020 року. Від початку повномасштабного вторгнення саме Наєв спланував й організував застосування ЗСУ й інших Сил оборони на Півдні.

Замість Наєва новим командувачем Об'єднаних сил ЗСУ буде генерал-лейтенант Юрій Содоль. Від 2003 року він служив у Десантно-штурмових військах, брав участь у боях на Сході та був командиром оперативно-тактичного угруповання "Донецьк". У 2018 році він став командувачем Морської піхоти.

Як повідомляли у Міноборони України, на початку повномасштабного вторгнення Содоль давав відсіч ворогу й безпосередньо брав участь у бойових діях. Так, у боях за Волноваху він вивів людей з-під удару ворога та організував успішний контрнаступ. Окрім того, Содоль також брав участь у боях за Маріуполь.

Кого ще звільнив Зеленський

  • Президент України 11 лютого також призначив колишнього першого заступника міністра оборони Олександра Павлюка на посаду командувача Сухопутних військ Збройних Сил України. Він замінив на посаді Олександра Сирського, якого призначили новим Головнокомандувачем ЗСУ.
  • Окрім того, призначили також і нових командирів Десантно-штурмових військ і Сил територіальної оборони. Так, новим командувачем ДШВ замість Максима Миргородського став бригадний генерал Ігор Скибюк. У Силах тероборони також відбулися зміни – замість Ігоря Танцюри призначили Ігоря Плахуту.
  • Раніше Володимир Зеленський також звільнив голову Генерального штабу ЗСУ. Відповідними указами було звільнено генерал-лейтенанта Сергія Шапталу та призначено Анатолія Баргилевича. До слова, до цього він обіймав посаду командувача Сил територіальної оборони. Також відомо, що Баргилевич кілька років працював у командуванні Сухопутних військ ЗСУ.