Олексія Чирнія в Росії звинуватили в участі в так званій "групі Сенцова" разом з самим кінорежисером Олегом Сенцовим, а також Олександром Кольченком і Геннадієм Афанасьєвим.

Важливо Окупанти у Криму хочуть вдвічі збільшити вирок кримчанину Приходьку

Про те, що в травні закінчиться термін ув'язнення українського вченого, розповів його адвокат Тарас Малишевський.

Він повідомив, що в Ростові-на-Дону, де незаконно утримують Олексія Чирнія, його планує зустріти матір. Після цього вони разом поїдуть у Київ.

Далі вже по накатаною дорогою на Київ, а тоді – допомога в соціальній, психологічній реабілітації. Тому що 7 років, проведених в ув'язненні, вони не проходять, звичайно ж, так легко,
– наголосив Тарас Малишевський.

Коротко про Олексія Чирнія:

  • Це український науковець, який до окупації Криму працював викладачем військової історії в Сімферопольському інституті культури. Має звання кандидата історичних наук.
  • У 2014 році окупанти звинуватили його та ще трьох українців у "підготовці теракту" й кинули за ґрати. Олексія Чирнія примусово оголосили "громадянином Росії", а тому не пускали до нього українського консула.
  • Сам політв'язень наполягав, що він є громадянином України, а у 2015 році розповів адвокату про катування в російській тюрмі.
  • Іншого фігуранта справи Геннадія Афанасьєва Росія екстрадувала у 2016 році, а Сенцова й Кольченка обміняли у 2019 році. Олексій Чирній у список на обмін не потрапив.