Відповідні укази сьогодні підписав президент Володимир Зеленський.

Раніше Зеленський призначив новим головою Київської ОВА Олександра Павлюка

Причина кадрових змін

В Офісі Президента зазначили, що, очолюючи Київську ОДА, Павлюк зміг посилити взаємодію між військовими, виконавчою владою та органами місцевого самоврядування.

З використанням військового досвіду роботи в складних умовах протистояння ворогу навколо Києва були створені нові потужні оборонні лінії,
– наголосили в ОП.

Саме під час його головування область повністю звільнили від російських окупантів. Одразу після цього почали відновлювати інфраструктуру. Зокрема розміновувати території, розчищати завали, відновлювати дорожню та критичну інфраструктуру, повертати газ, електрику та воду в будинки, що були під окупацією. Роботи тривають досі.

Раніше Кулеба зазначав, що на повне розмінування Київщини підуть роки, оскільки обсяг роботи величезний.

Що цьому передувало

Ще 15 березня новим керівником обласної військової адміністрації призначили Олександра Павлюка. Олексія Кулебу звільнили, але зазначили, що він допомагатиме військовому керівництву. Кулеба залишився керівником гуманітарного напряму Київської ОВА. У своєму телеграм-каналі він регулярно повідомляв про події в області.

До слова, Павлюк – генерал-лейтенант. З 2017 по 2020 рік він командував військами ОК "Захід", а з 2020 року був командувачем підготовки Командування Сухопутних військ ЗСУ. У липні 2021 року його призначили на посаду командувача Операції Об'єднаних сил.

Що відомо про Олексія Кулебу

  • Чиновника 2 лютого 2022 року призначили головою Київської обласної державної адміністрації. До цього він був першим заступником голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень.
  • В органах місцевого самоврядування Кулеба працює з 2019 року. Раніше він був директором департаменту благоустрою КМДА.
  • Перед цим чоловік займався бізнесом. У 2018 році був генеральним директором ТОВ "Asper Естейт"
  • Крім того, у 2014 працював помічником депутата Київської міської ради на громадських засадах.

Нагадаємо, що попередніми очільниками Київської ОДА був Олексій Чернишов та Василь Володін. Укази про їхнє призначення президент підписував ще у 2020 році.

Важливо – Нові відеодокази звірств росіян у Бучі: