Нагадаємо, що вдень 16 лютого пропагандистські ЗМІ оприлюднили інформацію про смерть російського опозиціонера Олексія Навального. Попередньо, йому проводили всі необхідні реанімаційні заходи. Втім, позитивних результатів вони не дали.

Дивіться також Боррель закликав Європу "прокинутися", щоб Путін не зміг перемогти в Україні

Навального повинні були обміняти

За словами Пєвчіх, на початку лютого російському диктатору Владіміру Путіну запропонували обміняти кілера, офіцера ФСБ Вадима Красікова, який відбуває термін за вбивство у Берліні, на двох американських громадян та Олексія Навального.

Олексій Навальний міг би прямо зараз, прямо сьогодні сидіти на цьому місці. Це не фігура мови, це могло і повинно було статися. Навальний найближчими днями повинен був опинитись на волі. Тому що ми добились рішення про його обмін,
– заявила Пєвчіх.

Голова фонду нібито отримала підтвердження, що переговори ведуться та знаходяться на фінальній стадії увечері 15 лютого. Вже 16 лютого російського опозиціонера було вбито.

Вона розповіла, що з початку повномасштабної війни соратники Навального працювали над можливістю "гуманітарного обміну" опозиційного політика за допомогою розслідувача Христо Грозєва.

Загалом реалізація цього плану, за її словами, зайняла цілих 2 роки.

Навесні минулого року наш план отримав схвалення. Все могло відбутись вже тоді, рік назад. Але не відбулося. Це було нескінченним зламаним телефоном,
– зауважила вона.

Вона також додала, що пропозицію про обмін Навального кремлівському очільнику повідомив Роман Абрамович як неформальний перемовник. Пєвчіх наголосила, що Путіну чітко дали зрозуміти: єдиний спосіб отримати Красікова – це обміняти його на Навального.

Ах, так, подумав Путін! Навального на волі я не потерплю. І раз принципово Красікова готові міняти, то треба просто позбутись від предмета торгу. Поміняти потім, за нагоди, на когось ще. Це абсолютно нелогічно, абсолютно нераціонально, це поведінка божевільного мафіозі. Суть у тому, що Путін збожеволів від ненависті до Навального,
– заявила Пєвчіх.

Що відомо про смерть Навального: основне

  • 16 січня Федеральна служба виконання покарань (рос. ФСИН) повідомила, що Олексій Навальний помер після прогулянки в колонії. Йому було 47 років.
  • Навальний перебував у колонії у селищі Харп Ямало-Ненецького автономного округу. Його перевели туди нещодавно, а 14 січня повідомили, що політика відправили в штрафний ізолятор – у 27-й раз.
  • США розмірковують над введенням санкцій проти Росії. Причиною є раптова смерть Олексія Навального у колонії. Про це повідомив Джо Байден під час зустрічі з журналістами преспулу у Вашингтоні.
  • Представник ГУР МО Андрій Юсов розповів, що протягом останніх вихідних, а саме у проміжку 16 – 18 лютого, у російській столиці вище політичне керівництво країни-агресорки проводило наради стосовно подальшої долі місцевих опозиціонерів.