Ввечері 19 травня на зв'язок вийшов заступник командира полку "Азов" – "Калина". Він сказав, що разом з командуванням ще перебуває на заводі "Азовсталь". Про це повідомляє 24 канал.

До теми Червоний Хрест відвідав бійців, які вийшли з "Азовсталі": перевірили умови утримання

Також він розповів, що триває "певна операція", але інших подробиць заступник командира наразі надати не може.

Я і командування перебуваємо на заводі "Азовсталь". Триває певна операція, деталей якої я не буду розголошувати. Дякую всьому світу та дякую Україні за підтримку. Побачимось,
– повідомив "Калина".

Термінове звернення від "Калини" щодо операції на "Азовсталі": дивіться відео

Зауважимо, у Міноборони щодня наголошують на тому, що наразі не можуть повідомити деталей операції порятунку захисників Маріуполя, оскільки інформація "дуже чутлива". Від коментарів відмовляються й українські бійці, які наразі перебувають на "Азовсталі". Вони закликають українців фільтрувати інформацію та довіряти лише офіційним джерелам.

Наразі українські воїни, яких вдалося евакуювати з "Азовсталі", перебувають на тимчасово окупованих Росією територіях. Їх повинні повернути додому у рамках обміну полоненими.

Червоний Хрест перевірив умови, в яких перебувають захисники Маріуполя

Червоний Хрест, який долучений до процесу порятунку, повинен перевіряти та фіксувати умови, в яких перебувають евакуйовані українські захисники.

19 травня речник делегації Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні Олександр Власенко повідомив, що співробітники організації протягом 18 – 19 травня провідали частину українських військових, які вийшли із заводу "Азовсталь". Щоправда, подробиць візиту він не розповів через конфіденційність інформації.

Але поділився, що делегація реєструвала усіх охочих захисників. Процес реєстрації передбачає заповнення форми з особистими даними, в якій вказують ім'я, дату народження та найближчого родича. Таким чином Червоний Хрест допомагає воїнам підтримувати зв'язок зі своїми сім'ями. Українські захисники написали родичам записки та передали їх через організацію.

Евакуація військових з "Азовсталі": головне

  • 16 травня Україну сколихнула новина про те, що розпочалась довгоочікувана процедура евакуації захисників Маріуполя з "Азовсталі".
  • Відомо, що 53 важкопоранених бійців евакуювали до лікарні у тимчасово окупований Новоазовськ, де їм повинні надати медичну допомогу. Ще 211 українських бійців вивезли гуманітарним коридором до Оленівки.
  • Захисників повинні повернути додому в рамках обміну полоненими, віддавши натомість російських військовополонених. Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук наголосила, що воїнів з "Азовсталі" неодмінно повернуть на підконтрольні Україні території. Але спершу необхідно стабілізувати їхній стан.
  • Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр розповіла, що перемовини щодо евакуації оборонців Маріуполя тривають і досі, але будь-яка публічна інформація може зашкодити процесу. Тож вона звернулася до активістів та небайдужих українців із проханням не проводити інформаційні кампанії, адже це перешкоджає перемовинам та сповільнює обмін. Вона зауважила, що це стосується не лише евакуації з "Азовсталі", а й будь-якого обміну людьми.

До теми – куди вивезли азовців з Маріуполя, Червоний Хрест реєстрував захисників: дивіться відео