Відомо, що відповідний законопроект "Про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу" щодо надання засудженим особам права користуватися інтернетом зареєстрували у Верховній Раді нардепи Андрій Павловський та Олександр Бригинець від фракції "Батьківщини".

"Коли обмежують свободу людини, мова йде про свободу пересування. У жодному законі не сказано, що ув'язнені не мають права користуватися інтернетом, хоча на практиці це їм забороняється. Це не правильно: інтернет є засобом отримання інформації та освіти. Ми хочемо, щоб людина, яка вийде із в'язниці, була адаптована до життя", — наголосив Бригинець.

Водночас, депутати-регіонали заявили, що можуть підтримати цю ініціативу.

Я не проти того, щоб відбувалася лібералізація законодавства щодо життя наших співгромадян. Ініціатива про надання ув'язненим права користування інтернетом ніяких протиріч у мене не викликає, але важливо обговорити формат, в якому це буде відбуватися, — каже заступник голови комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Дмитро Шенцев (Партія регіонів).

Натомість, правозахисники вважають, що влада не готова до нововведень.

"У нас навіть мобільні телефони заборонені, не те що інтернет. Влада говоритиме, що ув'язнені спробують використовувати інтернет як засіб зв'язку в злочинних цілях — для підготовки злочинів. Хоча технології зараз настільки розвинені, що дії в інтернеті можна безперешкодно відстежувати", — запевнив глава Української Гельсінської спілки з прав людини Євген Захаров.

До речі, цього року серед абітурієнтів є і в'язні. Щоправда, наприклад, у Київському слідчому ізоляторі тестування складатимуть двоє – хлопець і дівчина. На підготовку витрачають кілька годин на день, підручниками їх забезпечили. Вирок у їхніх справах ще не оголошений.